Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

admin
9 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıda verilen etmenlerden hangisi bir işletmenin dış çevresinde yer alır?
2.
Soru 2 )Çelik üretiminde kullanılan pik demir, hangi tür üretim mallarındandır?
3.
Soru 3 )Çevre ile ilgili kalite belgesi aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Bir şirketin diğer işletmelere ait hisse senetlerine sahip olması yolu ile onları finansal ve yönetim olarak kontrolüne alma biçimine ne ad verilir?
5.
Soru 5 )“Hizmet işletmesi reklamı“ hangi reklam çeşidi kapsamında değerlendirilmelidir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi günümüzde müteşebbisliğin çok önemli bir konuma sahip olmasının nedenlerinden biri olarak gösterilemez?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi bir işletmenin kuruluş yeri etmenlerinden birisi olarak düşünülemez?
8.
Soru 8 )Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre, bir insanın saygı ihtiyaçlarından sonra ortaya çıkacak ihtiyaçları aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Giyim mağazaları hangi tür işletmelere örnektir?
10.
Soru 10 )Bir kişinin araba satın alması aşağıdakilerden hangisine örnek teşkil eder?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi franchising türü değildir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi fizibilite etüdünün yapılış amaçlarındandır?
13.
Soru 13 )Mal ya da hizmetleri bireysel gereksinimleri için alanlara “son tüketici” denir.
Bu tanıma göre, aşağıdakilerden hangisi son tüketicidir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi kamu işletmesi değildir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi, iyi bir iş planının girişimciye sağlayacağı yararlardan biri değildir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi, hukuki şekilleri bakımından işletmeler grubunda yer almaz?
17.
Soru 17 )Aşağıdaki bankalardan hangisi, ülkemizdeki KOBİ’lere (küçük ve orta büyüklükteki işletmeler) en büyük kredi desteği veren kuruluştur?
18.
Soru 18 )Özel bir girişimcinin yapacağı yatırıma temel oluşturacak ön projelerin değerlendirilmesinde ana ölçüt, aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Türk Ticaret Kanunu’na göre; bir ticari işletmeyi kısmen de olsa kendi adına işleten kişiye ne ad verilir?
20.
Soru 20 )İnternet girişimciliğinde paranın yerini, aşağıdakilerden hangisi almıştır?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Girişimcilik 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Girişimcilik 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Seçmeli Girişimcilik 2 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Girişimcilik 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Girişimcilik 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Girişimcilik 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Girişimcilik 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Girişimcilik 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Girişimcilik 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Girişimcilik 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Girişimcilik 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Girişimcilik 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Girişimcilik 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Girişimcilik 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Girişimcilik 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020