Açık Lise Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 4 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
12 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Allah’tan sakınan, iyilik yapan ve dürüst davrananlar hariç tüccarlar kıyamet günü günahkâr olarak diriltileceklerdir.
Aşağıdakilerden hangisi bu hadiste övülen davranışlardan biri değildir?
2.
Soru 2 )Bir adam Resulullah’ın yanına geldi ve amellerin en faziletlisini sordu. Resulullah da ona “Vaktinde kılınan namazdır.” dedi.
Bu metinde namaz ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
3.
Soru 3 )Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Hz. Muhammed’in (sav.) Allah’ın Resulü olduğuna şahitlik etmek, namazı dosdoğru kılmak, zekât vermek, haccetmek ve ramazan orucu tutmaktır.
Bu hadiste açıklaması yapılan temel esaslar aşağıdakilerden hangisi ile ifade edilmektedir?
4.
Soru 4 )O, gök kapılarının açıldığı vakittir. Ben de salih amelimin o vakitte Allah’a yükselmesini dilerim.
Bu hadiste önemi vurgulanan namaz aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Dünyada varlığı çok olanlar, ahirette sevapları az olanlardır. Yalnız sağına, soluna ve ardındakilere verenler müstesnadır. Fakat onlar da ne kadar azdır.
Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
6.
Soru 6 )• Emanete ihanet etmemek
• Söz verdiğinde sözünde durmak
• Borçlandığı zaman borcunu vaktinde ödemek
Verilen bu örnekler aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ilgilidir?
7.
Soru 7 )“Ey iman edenler! Allah’a ve ahiret gününe inanmadığı halde insanlara gösteriş olsun diye malını harcayan kimse gibi sadakalarınızı başa kakmak ve gönül kırmak suretiyle boşa çıkarmayın…”
(Bakara suresi, 264. ayet)
Aşağıdakilerden hangisi bu ayette eleştirilen tutum ve davranışlardan biri değildir?
8.
Soru 8 )Oruç ibadeti hicretin kaçıncı yılında farz kılınmıştır?
9.
Soru 9 )Ramazan ayı size bereketiyle geldi. Allah o ayda sizi zengin kılar. Bundan dolayı size rahmet indirir, hataları yok eder, o ayda duaları kabul eder.
Bu hadiste ramazan ayı ile ilgili aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
10.
Soru 10 )Kişinin Allah’ın rızasını kazanmak için Ramazan’ın son on gününde ibadet niyetiyle bir mescitte kalmasıdır.
Tanımı yapılan bu kavram aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi Ramazan ayı ile ilgili kavramlardan biri değildir?
12.
Soru 12 )“…Gücü yetenlerin haccetmesi Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır…”
Bu ayetten hac ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
13.
Soru 13 )Cihat; Allah yolunda can, mal, dil ve ilim gibi her türlü vasıtayla gayret göstermektir.
Bu tanıma göre aşağıdakilerden hangisi cihat kapsamında değildir?
14.
Soru 14 )“Vah günahlarım!” diyerek pişmanlığını dile getiren bir sahabeye Hz. Peygamber şu duayı sık sık okumasını tavsiye eder; “Ya İlâhi! Benim günahlarım fazla olmasına rağmen senin affediciliğin sonsuzdur. Amelimden çok senin rahmetine güveniyorum.”
Bu olaydada Hz. Peygamber’in verdiği mesaj aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )• Ürün almak isteyenin tohum atıp tarlayı sürmesi
• Sıcak ve soğuktan korunmak isteyenin giyinmesi
• Açlık ve susuzluğunu gidermek isteyenin yiyip içmesi
Bu verilen davranışlar aşağıdaki kavramlardan hangisine örnek oluşturur?
16.
Soru 16 )Hz. Ömer’in bazı görüşlerinin, nazil olan ayetler ile teyit edilmesinden dolayı kendisine “ _________ ” denilmiştir.
Bu boşluğa aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
17.
Soru 17 )Kimin bende alacağı varsa alsın ya da helal etsin. Rabbime tertemiz varmak isterim.
Bu hadisten Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılır?
18.
Soru 18 )Bilin ki ben bir kulum. Benim hakkımda “Allah’ın kulu ve elçisidir” deyin.
Bu hadis ile aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
19.
Soru 19 )Hz. Peygamber, Bedir Savaşı’ndan önce ordu karargâhının neresi olacağı, savaş sonrasında ise esirlere nasıl muamele edileceği konusunda ensar ve muhacir ile müzakere etti.
Bu metinden Hz. Peygamber’in aşağıdaki özelliklerinden hangisine ulaşılır?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in barışa verdiği öneme örnek oluşturmaz?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Peygamberimiz`in Hayatı 4 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Peygamberimiz`in Hayatı 4 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Peygamberimiz`in Hayatı 4 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Peygamberimiz`in Hayatı 4 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Peygamberimiz`in Hayatı 4 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Peygamberimiz`in Hayatı 4 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Peygamberimiz`in Hayatı 4 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Peygamberimiz`in Hayatı 4 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Peygamberimiz`in Hayatı 4 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Peygamberimiz`in Hayatı 4 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Peygamberimiz`in Hayatı 4 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Peygamberimiz`in Hayatı 4 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Peygamberimiz`in Hayatı 4 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Peygamberimiz`in Hayatı 4 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 3 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 4 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020