Açık Lise Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 1 Test Çöz 2019 Yılı 1. Dönem

admin
24 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim, Peygamberim;
Sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim!

Bu dizelerde Hz. Muhammed (sav) ile ilgili aşağıdakilerden hangisine değinilmiştir?
2.
Soru 2 )İslam geleneği içerisinde her şey Hz. Peygamber’in etrafında şekillenmiştir. Onun söz ve uygulamalarına uyduğu ölçüde o şey dini ve hakiki, ondan uzaklaştığı ölçüde batıl, bid’at ya da fâsık kabul edilmiştir. Bu bakımdan İslam geleneğinde temel prensip, “Peygamber’in sesini bastırmamak”tır.
Altı çizili ifade ile aşağıdakilerden hangisi kastedilmektedir?
3.
Soru 3 )Hz. Peygamber’in doğumundan vefatına kadar hayatını konu alan ilme ne ad verilir?
4.
Soru 4 )Hz. Muhammed’in (sav) “Allah’ın sevgili kulu” anlamına gelen sıfatı aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )İslamiyet’ten önce Arap Yarımadası’nın durumu ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
6.
Soru 6 )Arap Yarımadası’nda asabiyet anlayışından dolayı genellikle anlaşmazlığa düşen kabileler arasında uzun süren savaşlar meydana geliyordu. Bu savaşlar sebebiyle insanlar güvensiz bir ortamda yaşıyordu. Bazı aylarda kabileler, aralarındaki anlaşma gereği savaş yapmıyordu. Böylece rahat bir nefes alıyorlardı. Ancak bazen bu aylarda da savaş yapılıyordu.
Haram aylarında yapılan bu savaşlara ne ad verilir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi Risalet öncesi Arabistan’ın sosyal yapısında bulunan sınıflardan biri değildir?
8.
Soru 8 )Arap Yarımadası’nda şiir ve hitabetin etkisi çok büyüktü. Bu yüzden şair ve hatiplere çok değer verilir, milli kahraman sayılırlardı. Panayırlarda şiir yarışmaları yapılır, beğenilen şiirler Kâbe’nin duvarına asılırdı.
Bu şiirlere ne ad verilirdi?
9.
Soru 9 )Hz. Peygamber’in doğup büyüdüğü, evlendiği ve kendisine peygamberlik görevi verildiği şehir aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Beni vefatımdan sonra ziyaret edenler, hayatımda ziyaret etmiş gibidir.
Bu hadis ile ziyaret edilmesi teşvik edilen mekân aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Hz. Muhammed’in (sav) soy ağacında aşağıdakilerden hangisi yer almaz?
12.
Soru 12 )İstedim ki onu gökte Allah, yerde de insanlar hayırla yâd etsin; ondan övgüyle bahsetsinler.
Abdulmuttalib’in bu düşüncelerle Hz. Peygamber’e verdiği isim aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Hz. Muhammed (sav) süt annesi Halime’ye derin bir sevgi beslerdi. Onunla her karşılaştığında “Anneciğim!” derdi. Oturması için ona yer gösterir ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırdı.
Buna göre Hz. Muhammed (sav) ile ilgili aşağıdakilerden hangisi çıkarılamaz?
14.
Soru 14 )• İster Mekke içinden ister dışından olsun haksızlığa uğramış kimse bırakılmayacaktır.
• Mekke’de zulme asla fırsat verilmeyecektir.
• Hakkını alıncaya kadar haksızlığa uğrayanla beraber hareket edilecektir.
Hz. Muhammed’in (sav) de içinde bulunduğu bu kararlar aşağıdakilerden hangisinde alınmıştır?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed’in (sav) Hz. Hatice ile evliliğinden olan çocuklarından biri değildir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi “peygamberlik” kelimesinin eş anlamlılarından biri değildir?
17.
Soru 17 )Allah beni peygamberlikle şereflendirinceye kadar hiçbir kötülüğe teşebbüs etmedim.
Bu hadiste Hz. Peygamber’in hangi sıfatına işaret edilmektedir?
18.
Soru 18 )Allah’ın ayetleri, yarattığı tüm varlıklar ve olaylar üzerinde kafa yorup düşünmek, Allah ile kâinat arasındaki ilişkiyi kavramak için gayret etmek, bunlardan ibret almaktır.
Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed’in (sav), çocukluğunda yanında kaldığı kişilerden biridir?
20.
Soru 20 )Hz. Peygamber 35 yaşında iken selden zarar gören Kâbe’nin onarımı esnasında Hacerü’l-Esved’i yerine koyma hususunda kabilelere hakemlik yapmıştır. Tüm kabileler de bu durumdan memnun kalmıştır.
Buna göre Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 4 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020