Açık Lise Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 3 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

admin
16 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Hz. Muhammed’in (sav.) doğduğu çevrede aşağıdaki sanat dallarından hangisi ön planda tutulmaktaydı?
2.
Soru 2 )Putperest Araplar hakkında aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
3.
Soru 3 )• Kan davaları çok yaygındı.
• Bir kabile mensubu haksız da olsa kendi kabilesini savunurdu.
• Bir kabile bireyine yapılan saldırı tüm kabileye yapılmış sayılırdı.
Arap toplumundaki bu durum aşağıdakilerden hangisinin sonucu olarak ortaya çıkmıştır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in doğduğu çevrede yaygın olan güzel davranışlardan biri değildir?
5.
Soru 5 )Allah bana ondan daha hayırlısını vermedi. Halk bana inanmazken o bana inandı. Herkes bana yalancı derken o, doğru söylediğimi kabul etti. Kimse bana bir şey vermezken o, malıyla beni destekledi.
Hz. Peygamber’in bu hadisinde bahsettiği kişi aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Gördüğün, Allah’ın Musa’ya (as.) da gönderdiği Cebrail’dir. Keşke senin peygamberlik günlerinde genç olsaydım da kavminin seni Mekke’den çıkaracakları zamanı görseydim.
İlk vahyin gelişinden sonra Hz. Muhammed’e (sav.) bu sözleri söyleyen kişi aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Hz. Peygamber’e üç yıllık gizli davet döneminden sonra İslam’ı herkese ulaştırmasını emreden ayet aşağıdakilerden hangisi olmuştur?
8.
Soru 8 )Müşriklerin baskı ve zulmünden kaçan Müslümanları ülkesine kabul edip korumuş ve Mekkelilere teslim etmemiştir. Hz. Peygamber de onun vefat haberini aldığında gıyabi cenaze namazı kılmış ve ona dua etmiştir.
Hakkında bilgi verilen kişi aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Hicret sırasında Hz. Peygamber’e yol arkadaşlığı yapan kişi aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Mekkeli müşrikler ile Müslümanlar arasında yapılan son savaş aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Hz. Peygamber’in vefatı ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
12.
Soru 12 )“Tıbb-ı Nebevi” kavramı aşağıdakilerden hangisini ifade etmek için kullanılmıştır?
13.
Soru 13 )Hastanın yanına girince ona sağlık ve uzun ömür temennisinde bulunarak onu rahatlatın. Böyle yapmak onun gönlünü hoş eder.
Bu hadiste hasta ziyaretinde dikkat edilmesi gereken hususlardan hangisinin önemi vurgulanmaktadır?
14.
Soru 14 )Hz. Peygamber’in aşağıdaki tavsiyelerinden hangisi beslenmenin sağlık üzerindeki etkisi ile ilgili değildir?
15.
Soru 15 )Allah, çare ve şifasını vermediği hiçbir hastalık yaratmamıştır.
Bu hadisten aşağıdaki sonuçlardan hangisine ulaşılabilir?
16.
Soru 16 )Uzun yıllar süren hastalıklara karşı sabretmesi ile bilinen peygamber aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Yahudilerin Hz. Üzeyir’i, Hristiyanların Hz. İsa’yı “Allah’ın oğlu” olarak nitelemeleri aşağıdakilerden hangisindeki dengesizliğe örnek oluşturmaktadır?
18.
Soru 18 )Allah insanları inanıp inanmamakta özgür bırakmıştır. Bu sebeple bir kimsenin inancından dolayı yalan söylemesini gerektirecek bir durum kalmamıştır.
Bu durum aşağıdakilerden hangisine giden yolu kapamıştır?
19.
Soru 19 )Aşağıdaki hadislerden hangisinde ibadetlerde dengeli olunması ifade edilmemektedir?
20.
Soru 20 )Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da ölçülü bir şekilde buğzet, o da günün birinde dostun olabilir.
Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi tavsiye edilmektedir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020