Açık Lise Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 3 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

admin
11 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Mekke şehri ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
2.
Soru 2 )İslam öncesi Hicaz Bölgesi Araplarında aşağıdakilerden hangisi daha çok gelişmiştir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisiYahudilerin İslam öncesinde yo ğun olarak yaşadığı şehirlerden biri değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in doğduğu çevrede toplumu oluşturan sınıflar arasında yer almaz?
5.
Soru 5 )Allah bana ondan daha hayırlısını vermedi. Halk bana inanmazken o, bana inandı. Herkes bana yalancı derken o, doğru söylediğimi kabul etti. Kimse bana bir şey vermezken o, malıyla beni destekledi ve Allah bana ondan çocuklar ihsan etti.
Hz. Muhammed (sav.), bu sözlerini aşağıdakilerden hangisi için söylemiştir?
6.
Soru 6 )Ebu Talip, Şam’a gitmek üzere on iki yaşındaki yeğeni Hz. Muhammed’i (sav.) de yanına alarak ticaret için yola çıkmıştı. Kervan, Busra denilen yerde konakladı. Ebu Talip orada yaşanan bazı gelişmeler üzerine Şam’a gitme düşüncesinden vazgeçip mallarını Busra’da satarak geri döndü.
Ebu Talip’in dönüş kararı almasında aşağıdakilerden hangisi etkili olmuştur?
7.
Soru 7 )Hz. Muhammed (sav.) tüm Mekkelileri Safa Tepesi’nde toplayarak onları Allah’ın dinine davet etmiştir.
Bu olay aşağıdaki ayetlerden hangisinin nazil olması üzerine gerçekleşmiştir?
8.
Soru 8 )Hz. Peygamber’in “Kuşların cesetlerimizi didikleyip parçalamaya başladığını görseniz bile görev yerlerinizi terk etmeyiniz.” sözüyle okçu birliğini uyardığı savaş aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi Hudeybiye Antlaşması’nın bozulma sebebidir?
10.
Soru 10 )Aşağıdaki hadislerden hangisi “Tıbb-ı Nebevî” ile ilgilidir?
11.
Soru 11 )Allah’ın aşağıdaki isimlerindenhangisi O’nun sağlık veren oldu ğunu ifade etmektedir?
12.
Soru 12 )Hiçbir kişi midesinden daha tehlikeli bir kap doldurmamıştır. Oysa insana kendisini ayakta tutacak birkaç lokma yeter. Şayet çok yiyecekse midenin üçte birini yemeğe, üçte birini içeceğe, üçte birini de nefes almaya ayırmalıdır.
Bu hadiste sağlık için aşağıdakilerden hangisi tavsiye edilmektedir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi ibadetlerde dengeye örnek verilebilir?
14.
Soru 14 )“Yahudiler Üzeyir Allah’ın oğludur dediler. Hristiyanlar da Mesih (İsa) Allah’ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir...”
(Tevbe suresi, 30. ayet)
Bu ayet aşağıdakilerin hangisinde aşırılığa gidildiğine örnek oluşturur?
15.
Soru 15 )Bu ibadet tek başına yapıldığında kısa ya da uzun tutulabilir. Toplu hâlde yapıldığında ise yaşlı ve hasta insanlar düşünülerek uzun tutulmamalıdır.
Bu cümlede denge gözetilmesi istenen ibadet aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )“Dostunu severken ölçülü sev çünkü günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına ölçülü bir şekilde buğzet, o da günün birinde dostun olabilir.”
Bu hadis aşağıdakilerin hangisinde dengeli olunması gerektiğini vurgulamaktadır?
17.
Soru 17 )Aşağıdaki ayet ve hadislerin hangisinde harcamalarda dengeli olmaya vurgu yapılmamıştır?
18.
Soru 18 )Kur’an-ı Kerim’de Hz. Eyüp (as.) aşağıdaki özelliklerinden hangisi ile öne çıkarılmıştır?
19.
Soru 19 )“Kim Müslümanların gelip geçtiği yerden onları rahatsız eden bir şeyi kaldırıp atarsa Allah ona sevap yazar.”
Bu hadis ile sağlığı koruma yollarından hangisi teşvik edilmektedir?
20.
Soru 20 )Hz. Muhammed (sav.) ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seç. Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 3 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020