Açık Lise Seçmeli İşletme 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
12 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Yönetim sürecini işleten gruplar açısından ele alındığında aşağıdakilerden hangisi bir yönetim türü değildir?
2.
Soru 2 )İşletmenin ihtiyacı olan fonların sağlanması hangi fonksiyonun görevidir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi yönetim fonksiyonları arasında yer almaz?
4.
Soru 4 )Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi, klasik yönetim teorisi ilkelerinden biri değildir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi yabancı kaynaklar arasında yer almaz?
7.
Soru 7 )Hangi işletme fonksiyonu üretici ile tüketici arasında bir köprü görevi görür?
8.
Soru 8 )Karadeniz Bölgesi’nde üretilen çayın diğer bölgelere satılmak üzere gönderilmesi pazarlamanın hangi faydası ile ilişkilidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi reklamın özelliklerinden değildir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi toptancı işletmelerin üreticiye sağladığı faydalardan biri olarak gösterilemez?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi yerli malı tüketiminin ülke ekonomisine katkılarından biri olamaz?
12.
Soru 12 )Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde üretim sisteminin temel ögeleri doğru bir şekilde verilmiştir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi stok türleri arasında yer almaz?
14.
Soru 14 )Kalite kavramı aşağıdakilerden hangisinde doğru tanımlanmıştır?
15.
Soru 15 )Ulusal istihdam politikasının oluşturulmasına ve istihdamın korunmasına, geliştirilmesine ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak hangi kurumun görevleri arasındadır?
16.
Soru 16 )Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde araştırma çeşitleri doğru bir şekilde verilmiştir?
17.
Soru 17 )İşçi ve işveren arasındaki ilişkiye ne ad verilir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin çevreye karşı sorumluklarından biri değildir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin çevreyi korumaya yönelik aldığı tedbirlerden biridir?
20.
Soru 20 )Bir işletmenin, çocukların okula gönderilmesini teşvik etmesi için bir köy okulu yaptırması hangi toplumsal sorumluluk türü ile ilişkilidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait İşletme 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı İşletme 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem İşletme 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. İşletme 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde İşletme 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de İşletme 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise İşletme 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan İşletme 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da İşletme 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait İşletme 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta İşletme 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna İşletme 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. İşletme 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. İşletme 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli İşletme 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli İşletme 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020