Açık Lise Seçmeli İşletme 2 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi üretim yapan bir endüstri işletmesidir?
2.
Soru 2 )Özel işletmelerin kamu işletmelerinden farklı olan amacı aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Bir işletmenin kurulması ve işletilmesi için gerekli paranın sağlanması hangi işletme fonksiyonu ile yerine getirilir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi sermaye şirketlerinin şahıs işletmelerine göre olumlu yönlerindendir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi işletme yöneticilerinde olması gereken özelliklere göre yanlıştır?
6.
Soru 6 )Bir işletmedeki başlıca birimleri, bunlar arasındaki karşılıklı ilişkileri ve işi yürütmekle görevli olanları aşağıdakilerden hangisi gösterir?
7.
Soru 7 )İşletme yönetiminin organizasyon işlevinde son olarak aşağıdakilerden hangisi yapılır?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi şahıs işletmelerinin özelliklerinden biridir?
9.
Soru 9 )İnsan ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ekonomik mal ve hizmet üretmek için faaliyette bulunan kuruluşlara ne denir?
10.
Soru 10 )Yönetimin planlamadan sonra gelen işlevi aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Tüketiciler bir malı veya hizmeti satın aldıklarında, bu mal veya hizmet ile ilgili davranışlarını, beğenilerini ve görüşlerini üretimin hangi temel öğesini esas alarak oluştururlar?
12.
Soru 12 )Stoklar belirli bir düzeye düştüğünde, önceden belirlenmiş miktarın sipariş edilmesi ve sürekli stok sayımının yapılması, hangi stok kontrol yönteminin kullanıldığını göstermektedir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin gelirleri artırmak ve giderleri azaltmak amacıyla aldıkları tedbirlerden birisi değildir?
14.
Soru 14 )Yapılan açıklamalardan hangisi, bir işletmede performans değerlendirmenin çalışanlar üzerindeki etkilerinden birine yönelik değildir?
15.
Soru 15 )Oryantasyon eğitiminde aşağıdaki bilgilerden hangisi verilmez?
16.
Soru 16 )I. Aylık Ödeme
II. İhbar Tazminatı
III. Mağduriyet Aylığı
IV. Kıdem Tazminatı
İşletmelerin işten çıkardığı personeline yapacakları zorunlu ödemeler hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir?
17.
Soru 17 )İşletmelerin çevreye karşı sorumlulukları dikkate alındığında, bir işletmenin kuruluş yeri seçiminin doğru yapılmamasının ortaya çıkaracağı sonuçlara, aşağıdakilerden hangisi örnek olarak gösterilemez?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi, işletmeler faaliyetlerini sürdürürken çevrenin korunmasına yönelik alınması gerekli tedbirlerde bir eksiklik olduğunu göstermektedir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin topluma karşı sorumluluklarından biri değildir?
20.
Soru 20 )Standardizasyon, sağladığı yararlar açısından düşünüldüğünde, öncelikli olarak hedef kitlesi aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait İşletme 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı İşletme 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem İşletme 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. İşletme 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde İşletme 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de İşletme 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise İşletme 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan İşletme 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da İşletme 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait İşletme 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta İşletme 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna İşletme 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. İşletme 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. İşletme 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli İşletme 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli İşletme 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020