Açık Lise Seçmeli İşletme 1 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

admin
16 Ekim 2019
1.
Soru 1 )İhtiyaçlarını karşılamak üzere mal ve hizmetleri satın alan ve kullanan kişilere ne denir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi yöneticide bulunması gerekli özelliklerden biridir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi mal ve hizmet üretmek için işletmelerde bir araya getirilen üretim faktörlerinden değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi tüm işletmeler için genel olan faaliyet alanını ifade eder?
5.
Soru 5 )Kâr amacıyla üretim faktörlerini bir araya getirerek mal ve hizmet üretim faaliyetinde bulunan kişilere ne denir?
6.
Soru 6 )Belirli bir maddi varlığı olmayan, ancak mal gibi insan ihtiyaçlarını karşılayan faaliyetlere hizmet denir.
Bu tanıma göre aşağıdakilerden hangisi hizmetlere örnek olur?
7.
Soru 7 )Kamu kuruluşları bünyesinde faaliyette bulunan kreşlerin kurulma amaçları, işletmelerin hangi amacına örnek olur?
8.
Soru 8 )Bir ticari işletme için aşağıdakilerden hangisi vazgeçilmez amaçtır?
9.
Soru 9 )İşletmelerin çalışanlarını memnun etmek ve onların daha verimli olmalarını sağlamak için aşağıdakilerden hangisini yapmaları etkili olur?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi kamu işletmelerinin özelliklerindendir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi hizmet işletmelerine örnek olmaz?
12.
Soru 12 )Aşağıdaki işletme çeşitlerinden hangisi üretim araçlarının mülkiyetine göre işletmeler sınıflandırması içinde yer almaz?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi sermaye şirketlerinin şahıs işletmelerine göre olumlu yönlerinden birdir?
14.
Soru 14 )İşletmelerde üretim işlevi ile aşağıdakilerden hangisi yerine getirilir?
15.
Soru 15 )İşletmenin hangi işlevinde müşterilerin mal ve hizmet alımlarını sürdürmelerini sağlamak ve yeni müşteriler kazanmak amacı güdülür?
16.
Soru 16 )Aşağıdaki işletme yöneticilerinden hangisi diğerlerinin en üstünde yer alır?
17.
Soru 17 )İşletme yönetiminin organizasyon işlevinde son olarak aşağıdakilerden hangisi yapılır?
18.
Soru 18 )I. Sevk ve idare
II. Organizasyon
III. Planlama
IV. Denetim
İşletme yöneticisi, yukarıda verilen yönetim işlevlerini hangi sırayla yerine getirir?
19.
Soru 19 )İşletmelerin yeni yatırımlar yapması aşağıdaki ekonomik sorunlardan hangisine olumlu etki yapar?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin çalışanlarına karşı olan sorumluluklarından biridir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Seçmeli İşletme 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli İşletme 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Seçmeli İşletme 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli İşletme 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli İşletme 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli İşletme 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli İşletme 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli İşletme 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli İşletme 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli İşletme 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli İşletme 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli İşletme 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli İşletme 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli İşletme 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli İşletme 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli İşletme 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020