Açık Lise Seçmeli İşletme 1 Test Çöz 2019 Yılı 2. Dönem

admin
31 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Ticari bir işletmeyi kısmen de olsa kendi adına işleten kimseye ne ad verilir?
2.
Soru 2 )Yönetici aşağıdakilerden hangisinde doğru tanımlanmıştır?
3.
Soru 3 )Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre en temel ihtiyaç aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )İşletme kaynaklarının verimli kullanılması aşağıdakilerden hangisini sağlar?
5.
Soru 5 )İnsan ihtiyaçlarını gideren mal ve hizmetleri elde etmek amacıyla yapılan her türlü çaba ve faaliyete ne ad verilir?
6.
Soru 6 )Her bir üretim faktörünün ekonomiden aldığı pay aşağıdakilerden hangisinde yanlış ilişkilendirilmiştir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi mal ve hizmet arasındaki farklardan biridir?
8.
Soru 8 )Standardizasyonun ekonomiye faydaları arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur?
9.
Soru 9 )Uluslararası standardizasyon kuruluşlarından olan ISO’nun açılımı aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Enflasyon, döviz kurları ve faiz oranlarına ilişkin verileri hangi bilim dalı sağlar?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi sanayi işletmelerinin özelliklerinden biri değildir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi hizmet işletmesi türleri arasında yer almaz?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi kamu işletmelerinin kuruluş amaçlarından biri değildir?
14.
Soru 14 )Birden çok kişinin bir iktisadi araca ulaşmak için aralarında anlaşarak para, mal, emek ve sermayelerini bir araya getirip kurdukları ticari işletmelere ne ad verilir?
15.
Soru 15 )Kollektif şirket ana sözleşmesinde hangisi yer almaz?
16.
Soru 16 )Kooperatiflerin kendi değerlerini ortaya koyarken esas aldıkları kurallara ne ad verilir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi işletmeler için yapılan genel sınıflandırma türlerinden biri değildir?
18.
Soru 18 )Bir işletmenin emlak vergisi ödemesi, işyeri açma ruhsatı ve hafta sonu çalışma ruhsatı alması hangi kuruma karşı sorumlulukları arasındadır?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi sosyal güvenliğin temel fonksiyonlarından değildir?
20.
Soru 20 )Aynı mesleği icra eden tacir, esnaf ve sanatkârların kendi aralarında dayanışma sağlamak amacıyla bir araya gelerek oluşturdukları kurumsal meslek kuruluşlarına ne ad verilir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli İşletme 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli İşletme 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli İşletme 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli İşletme 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli İşletme 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli İşletme 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli İşletme 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli İşletme 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli İşletme 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli İşletme 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli İşletme 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli İşletme 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli İşletme 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli İşletme 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli İşletme 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli İşletme 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020