Açık Lise Seçmeli İşletme 2 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
9 Ekim 2019

SINAV SONUN DA OY VERMEYİ VE GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZE İLETİNİZ.
GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİNİZİ BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
1.
Soru 1 )Özel işletmelerin kamu işletmelerinden farklı olan amacı aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi kamuişletmelerinin özelliklerinden değildir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi üretim yapan bir endüstri işletmesidir?
4.
Soru 4 )Bir işletmedeki başlıca birimleri, bunlar arasındaki karşılıklı ilişkileri ve işi yürütmekle görevli olanları aşağıdakilerden hangisi gösterir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi sermaye şirketlerinin şahıs işletmelerine göre olumlu yönlerindendir?
6.
Soru 6 )İnsan ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ekonomik mal ve hizmet üretmek için faaliyette bulunan kuruluşlara ne denir?
7.
Soru 7 )İşletme -- > Hizmet
I. Banka -- > Finans
II. Okul -- > Konaklama
III. Otel -- > Eğitim
IV. Hastane -- > Sağlık
Yukarıdaki işletme hizmet eşleştirmelerinden hangisi/hangileri doğrudur?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi dayanıklı mallara örnek olur?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi işletme yöneticilerinde olması gereken özelliklere göre yanlıştır?
10.
Soru 10 )Kamu kuruluşları bünyesinde faaliyette bulunan kreşlerin kurulma amaçları, işletmelerin hangi amacına örnek olur?
11.
Soru 11 )İşletme yönetiminin organizasyon işlevinde son olarak aşağıdakilerden hangisi yapılır?
12.
Soru 12 )İşletmelerin çalışanlarını memnun etmek ve onların daha verimli olmalarını sağlamak için aşağıdakilerden hangisini yapmaları etkili olur?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin çalışanlarına karşı olan sorumluluklarından biridir?
14.
Soru 14 )Bir işletmenin kurulması ve işletilmesi için gerekli paranın sağlanması hangi işletme fonksiyonu ile yerine getirilir?
15.
Soru 15 )Hiyerarşik denetimde işletme yö neticisi aşağıdaki kişilerden hangisini denetleyebilir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi şahıs işletmelerinin özelliklerinden biridir?
17.
Soru 17 )I. Gerekli kredileri sağlama
II. Mal ve hizmetleri üretme
III. Ticari faaliyetleri kaydetme
IV. Satışları artırmak için reklam yapma
Yukarıdakilerden hangisi/hangileri işletmenin pazarlama fonksiyonu kapsamında yerine getirilir?
18.
Soru 18 )Yönetimin planlamadan sonra gelen işlevi aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )İşletmelerde bilinen organizasyon kurallarının uygulanmaması veyagözden kaçırılması sonucu aşağıdakilerden hangisi oluşur?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin başlıca işlevlerinden biri değildir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli İşletme 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli İşletme 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Seçmeli İşletme 2 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli İşletme 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli İşletme 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli İşletme 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli İşletme 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli İşletme 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli İşletme 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli İşletme 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli İşletme 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli İşletme 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli İşletme 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli İşletme 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli İşletme 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli İşletme 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
21 22 Mart 2020