Açık Lise Kimya 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
12 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi simya döneminde keşfedilmiştir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi “tepkime hızları neden farklı, her tepkimede enerji değişimi oluyor mu, kimyasal tepkimenin işe dönüşmesi mümkün mü” gibi sorulara cevap arayan kimya ana bilim dalıdır?
3.
Soru 3 )Aşağıdaki elementlerden kaç tanesinin sembolü tek harflidir?
• Hidrojen
• Gümüş
• Mangan
• Potasyum
4.
Soru 4 )Aşağıdaki derslerden hangisinin işlenmesi kimya öğretmeninin görevi kapsamında değildir?
5.
Soru 5 )Aşağıda verilen maddelerden hangisi bileşiktir?
6.
Soru 6 )
Bir öğrenci şekildeki gibi oyun kartı hazırlayarak element ve bileşikleri tanımaya çalışmaktadır.
Bu öğrenci içinde küçük kartların olduğu torbadan rastgele iki kart çekmiştir. Kartlarda sırasıyla civa ve tuz ruhu yazdığına göre bu kartları kaç numaralı kutucuklara yerleştirmelidir?
7.
Soru 7 )Fosil yakıtların yanması sonucu açığa çıkan, renksiz ve kokusuz olduğu için hissedilmeyen ve hemoglobine oksijenden daha hızlı bağlandığı için zehirlenmelere yol açan gaz aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )
TNT (trinitro toluen) gibi maddelerin patlayıcı olduğunu göstermek için kullanılan, sağlık ve güvenlik amaçlı temel uyarı işareti aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Kimya laboratuvarında uyulması gereken kural aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru verilmiştir?
10.
Soru 10 )
Kimya laboratuvarında kullanılan erlenmayer aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Aşağıdaki bilim insanlarından hangisinin günümüzde kendi ismi ile bilinen atom modeli yoktur?
12.
Soru 12 )
Aşağıda dört element atomunun Bohr atom modeline göre katman elektron dağılımı verilmektedir.
Buna göre hangi seçenekteki elementin periyodik sistemdeki yeri doğru verilmiştir?
13.
Soru 13 )
Aşağıda verilen tanecik çiftlerinden hangisi birbirinin izoelektroniğidir?
14.
Soru 14 )
Şekildeki periyodik sistem gösteriminde koyu alanlar metal elementlerinin yerini göstermektedir. Bu alanda bulunan dört elementin yeri numaralarla belirtilmiştir.
Buna göre metalik özelliği en fazla olan metal hangisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi ametallerin özelliklerinden biri değildir?
16.
Soru 16 )Periyodik sistemde aynı grupta yer alan elementlerde yukarıdan aşağıya inildikçe atom çapının artmasının temel sebebi nedir?
17.
Soru 17 )Aynı periyotta bulunan A grubu elementlerinin birinci iyonlaşma enerjileri soldan sağa doğru düzenli artmaz. 8 tane A grubundan 2 tanesi bu düzeni bozmaktadır.
Buna göre sahip olduğu elektron dağılımından kaynaklı olarak bu artışı bozan A grupları aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )
Buna göre bu element atomunun son katmanında kaç elektron vardır? 19. Periyodik sistem kesitinde üç elementin yeri aşağıda gösterildiği gibidir. 5A 6A 7A 2.periyot N F 3.periyot P
Buna göre verilen elementlerin elektronegatiflik değerlerine göre büyükten küçüğe sıralanması hangi seçenekte doğru verilmiştir?
19.
Soru 19 )
Periyodik sistem kesitinde üç elementin yeri aşağıda gösterildiği gibidir.
Buna göre verilen elementlerin elektronegatiflik değerlerine göre büyükten küçüğe sıralanması hangi seçenekte doğru verilmiştir?
20.
Soru 20 )Gaz hâlindeki bir element atomunun yapısına bir elektron katıldığında meydana gelen enerji değişimine _________ denir.
Verilen tanımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Kimya 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Kimya 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Kimya 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Kimya 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Kimya 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Kimya 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Kimya 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Kimya 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Kimya 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Kimya 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Kimya 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Kimya 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Kimya 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Kimya 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Kimya 4 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Kimya 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020