Açık Lise Psikoloji 1 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

admin
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi bir bilginin bilim olması için gereken koşullardan değildir?
2.
Soru 2 )Belirli alanlarda belirli yöntem ve gö rüşleri benimseyenlerin oluşturduğu birlik; düşünce akımları yani “…izm” lerdir.
Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Aşağıda verilen yaklaşım ve açıklama eşleştirmelerinden hangisi doğrudur?
4.
Soru 4 )Psikodinamik yaklaşımın temsilcisi aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )İnsanların zekâ, kişilik, ruh hastalıkları gibi çeşitli konulardaki problemlerinin teşhis edilmeleri ile ilgili olarak geliştirilen teknikler üzerinde çalışan uygulamalı psikoloji dalı aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )I. Test
II. Anket
III. Gözlem
Yukarıdakilerden hangileri tarama yöntemi türlerindendir?
7.
Soru 7 )Aşağıdaki ifadelerden hangisi duyum eşiğini doğru olarak tanımlar?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi toplumsal güdü örneği değildir?
9.
Soru 9 )Birbirine paralel çizgiler bizden uzaklaşınca kesişiyor gibi görünür.
Verilen ifade aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ilgilidir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi algıda seçiciliği etkileyen dış faktörlerdendir?
11.
Soru 11 )Çay bardağına batırılmış kaşığın kırık gibi görülmesi aşağıdakilerden hangisine örnek olabilir?
12.
Soru 12 )Türe özgü bir davranış olan örümceğin ağını örme olayı otomatiktir ve gelişme olmaz.
Verilen örnek aşağıdaki kavramlardan hangisine ait olabilir?
13.
Soru 13 )Öğrenme ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
14.
Soru 14 )İvan Pavlov, bir köpeğin her salgılamadakisalya miktarını ölçen bir dü zenek hazırlar. Köpeğe et vermeden önce zil çalar. Köpekte salgı tepkisi olmaz. Sonra zil ile birlikte et verir. 25-30 denemeden sonra köpeğin sadece zil sesi ile salya salgıladığını görür.
İvan Pavlov’un yaptığı bu deney aşağıdaki öğrenme türlerinden hangisine aittir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi klasik koşullanma örneği değildir?
16.
Soru 16 )• Çocuklar büyükleri taklit ederek öğrenirler.
• İnsan davranışlarının şekillenmesinde çevreyi gözleme etkili olur.
• Annemiz gibi yemek pişirir, öğretmenimiz gibi ders anlatırız.
Verilen bilgiler aşağıdaki öğrenme türlerinden hangisi ile ilgilidir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi sezgisel öğrenmenin temsilcilerindendir?
18.
Soru 18 )“12 anlamlı hece, 12 anlamsız heceye göre daha iyi öğrenilir.” cümlesi öğrenmeyi etkileyen aşağıdaki unsurlardan hangisi ile ilgilidir?
19.
Soru 19 )Programlı öğrenme ile ilgili aşağı daki ifadelerden hangisi yanlıştır?
20.
Soru 20 )Düşünmenin türeten, yeni durumları araştıran, yeni çözüm yolları bulan bir özellik göstermesi aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ifade edilir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Psikoloji 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Psikoloji 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Psikoloji 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Psikoloji 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Psikoloji 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Psikoloji 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Psikoloji 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Psikoloji 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Psikoloji 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Psikoloji 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Psikoloji 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Psikoloji 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Psikoloji 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Psikoloji 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Psikoloji 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020