Açık Lise Psikoloji 2 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

admin
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Herhangi bir nesne veya canlının gözlendiği anda onda var olmamakla birlikte ileride gelişebilme olanağı bulunan yetenek ve özellikleridir.
Verilen tanım aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi cevaplandırma biçimine göre testler arasında yer almaz?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi iyi bir testte bulunması gereken özelliklerden değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıda verilen zekâ bölümü ve onlara uygun zekâ durumları hangisinde doğru olarak verilmiştir?
5.
Soru 5 )Duygu durumundaki değişmeleri algılayabilme duyarlığı aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ifade edilir?
6.
Soru 6 )Kişiliği açıklayan psikodinamik kuramla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
7.
Soru 7 )Varoluşçu felsefeye göre, insan gerçekte olduğu gibi anlaşılmaya çalışılmalıdır. İnsan kendisini nasıl var kılmışsa, nasıl gerçeklemişse öyledir. Evrende kendi varlığına anlam katabilen tek varlık insandır. Hümanistik yaklaşım varoluşçu felsefeden etkilenmiştir.
Bu ifadeden hareketle hümanistik kuramla ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi kişilik ölçeklerinin kullanım amaçları arasında yer almaz?
9.
Soru 9 )I. Anketler
II. Mürekkep lekesi testi
III. Resim yorumlama testleri
Yukarıdakilerden hangileri projektif testler arasındadır?
10.
Soru 10 )• Çeşitli kişilik özellikleri, ilgiler, ihtiyaçlar ve çeşitli problemlerle ilgili bilgiler kısa kısa ve çok sayıda maddelenir.
• Denekler kendileriyle ilgili maddeleri işaretler ve işaret sayısına göre sonuç değerlendirilir.
Verilen özellikler aşağıdaki kişilik ölçeklerinden hangisine aittir?
11.
Soru 11 )Bir insana sağlıklı veya sağlıksız diyebilmek için davranışlarının çoğunlukla nasıl olduğuna, yaşantısındaki etkilerine dikkat etmek gerekir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi sağlıksız insanın özelliklerindendir?
12.
Soru 12 )Çok kızdığı halde babasına ve annesine karşılık verememek aşağıdaki engel türlerinden hangisine örnektir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi kaçınma - kaçınma çatışmasına örnek olabilir?
14.
Soru 14 )Engellenme, çatışma, yetersiz veya aşırı uyarılma ve stres organizmada gerilim yaratarak kararlı iç çevre düzenini bozar. Bozulmuş iç düzen insanın yaşaması için uygun değildir. Bozulan dengeyi yeniden kurmak için organizma otomatik olarak faaliyete geçer.
Bu durumu ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi psikolojik stresin nedenlerinden değildir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi iyi stresin insan üzerindeki etkilerinden değildir?
17.
Soru 17 )Beğendiği bir kızı ailesinden isteyen delikanlıya, ailenin kızı vermemesi üzerine delikanlının başka bir kıza talip olması aşağıdaki kavramlardan hangisine örnek olabilir?
18.
Soru 18 )İki grup fare üzerinde deney yapılmıştır. Bu farelere kanser yapıcı özelliği olan bir virüs aşılanmıştır. 1. Grup fareler, sakin ve düzenli bir ortama; 2. Grup fareler, gürültülü, düzensiz ve kirli bir ortama bırakılmıştır. Deneyin sonucunda 1. Grup farelerin %7’si; 2. Grup farelerin % 92’si kansere yakalanmıştır.
Bu deneyle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
19.
Soru 19 )Alınamayan bir giysi için “zaten iki gün sonra modası geçecekti” demek aşağıdaki savunma mekanizmalarından hangisine örnek olabilir?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi insanın yaşamını yeniden kurabilmesi için yararlanılan tedavi yöntemlerinden değildir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Psikoloji 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Psikoloji 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Psikoloji 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Psikoloji 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Psikoloji 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Psikoloji 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Psikoloji 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Psikoloji 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Psikoloji 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Psikoloji 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Psikoloji 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Psikoloji 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Psikoloji 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Psikoloji 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Psikoloji 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Psikoloji 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020