Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
11 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Kişinin toplumdan ve devlettensağlığının korunmasını, gerekti ğinde tedavi edilerek iyileştirilmesini isteyebilmesine ve toplumun sağladığı imkânlardan faydalanabilmesine ne ad verilir?
2.
Soru 2 )Evsel nitelikli atıklar için hangi renkli atık torbası kullanılmalıdır?
3.
Soru 3 )En üst düzeyde tıp teknolojisi kullanılan üniversite hastaneleri, kanser araştırma merkezleri, ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri ve sanatoryumlardır.
Yukarıdaki açıklamada verilen sağ lık kuruluşları, tedavi edici sağlık hizmetlerinin kaçıncı basamağında yer alır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi su ve besin hijyeninde dikkat edilmesi gereken hususlardandır?
5.
Soru 5 )I. Estetik olarak yüze bir bütünlük vermesi
II. Konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlaması
III. Kendini çevreleyen destek dokuları koruması ve gelişmelerini sağlaması
Yukarıdakilerden hangileri dişlerin görevlerindendir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi fiziksel aktivitelerin zihinsel ve sosyal yararlarından biri değildir?
7.
Soru 7 )Beslenme piramidinin en altını hangi besin grubu oluşturur?
8.
Soru 8 )I. Yeterli fiziksel aktivite
II. Sosyo-kültürel etmenler
III. Aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıkları
Yukarıdakilerden hangileri obezitenin oluşmasında başlıca risk etmenlerindendir?
9.
Soru 9 )Beden kitle indeksi, yetişkin bir insanın kilosunun boyuna göre normal olup olmadığını gösteren bir parametredir.
Buna göre beden kitle indeksi “18,5 kg/m²’nin altında” olan kişiler için ne söylenebilir?
10.
Soru 10 )Stresin yol açabileceği rahatsızlıklarla ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi sınav esnasında sınav kaygısıyla başa çıkma önerilerindendir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi okullarda şiddeti önlemek için yapılabilecek davranışlardan biri değildir?
13.
Soru 13 )Tütün ve sigaranın sağlığa zararlarıyla ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi madde kullanımıyla mücadelede yapılması gereken davranışlardandır?
15.
Soru 15 )İlk yardımla ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi ilk yardımın öncelikli amaçlarındandır?
17.
Soru 17 )Hasta/yaralıya sözlü uyaranla ya da hafifçe omzuna dokunarak “İyi misiniz?” diye sorulması hasta/ yaralının hangi durumunun değerlendirilmesi için yapılır?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi kısmitı kanması olan kişide görülebilecek belirtilerdendir?
19.
Soru 19 )Burun kanamalarında uygulanan ilk yardımda, hasta/yaralının burun kanatları iki parmakla en az kaç dakika sıkılır?
20.
Soru 20 )Kalp-damar sisteminin yaşamsal organlara uygun oranda kanlanma yapamaması nedeniyle ortaya çıkan ve tansiyon düşüklüğü ile seyreden ani gelişen dolaşım yetmezliğine ne ad verilir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
4 -5 Temmuz 2020