Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

admin
16 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Trafikte olumsuz davranışlarda bulunan kişiler nasıl uyarılmalıdır?
2.
Soru 2 )I. Empati yapılması
II. Öfke duygusuna hâkim olunması
III. Olumlu konuşma üslubuna sahip olunması
Yukarıdakilerden hangileri trafikte sergilenmesi gereken olumlu davranışlardandır?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların uymaları gereken kurallardan biri değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre, okul ve taşımalı eğitim servisi olarak kullanılan araçlarda aranan şartlardandır?
5.
Soru 5 )
Aşağıdakilerden hangisi “tehlike uyarı işaretlerinden” biri değildir?
6.
Soru 6 )
Aşağıdaki trafik işaretlerinden hangisi “azami hız sınırlaması” anlamındadır?
7.
Soru 7 )
Aşağıdaki yol çizgilerinden hangisi taşıt yolunun bölünmüş yol olduğunu belirtir?
8.
Soru 8 )Yerleşim yerleri dışında kavşaklara yaklaşırken kaç metre mesafe içinde şerit değiştirmek yasaktır?
9.
Soru 9 )Öndeki aracı sağından veya banketten yararlanarak geçmek _________ .
Verilen cümlede boş bırakılan yere aşağıdaki ifadelerden hangisi yazılmalıdır?
10.
Soru 10 )Sürücünün kara yolunda güvenli bir yolculuk yapabilmesi için önündeki araçla arasında ne kadar mesafe bırakması gerekir?
11.
Soru 11 )Aracın hızı arttıkça aşağıdakilerden hangisinin artma olasılığı yüksektir?
12.
Soru 12 )
Şekildeki kavşakta ilk geçiş hakkını hangisi kullanmalıdır?
13.
Soru 13 )Daha güvenli bir trafik ortamının oluşturulabilmesi aşağıdakilerden hangisiyle mümkün olur?
14.
Soru 14 )Özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında verilen derslerin müfredatı hangi kurum tarafından hazırlanır?
15.
Soru 15 )Aday sürücülük süresi içinde, aday sürücünün aşağıdakilerden hangisini yapması durumunda sürücü belgesi trafik görevlisince iptal edilir?
16.
Soru 16 )Bu soru iptal edildi.
17.
Soru 17 )I. Doğru noktada durmak
II. Tepki verme zamanında gecikmek
III. Etrafında olanları hemen fark etmek
Yukarıdakilerden hangileri, sürücünün trafikte cep telefonu kullanması ya da başka işlerle meşgul olması sonucu meydana gelebilecek tehlikeli durumlardandır?
18.
Soru 18 )• Emniyet kemeri, kazaları önlemeyen ancak kaza anında meydana gelebilecek yaralanmaları azaltabilen bir güvenlik aracıdır.
• Sağlık sorunları nedeniyle emniyet kemeri takamayacak olan kişilerin sağlık kuruluşlarından emniyet kemeri takamayacağına dair sağlık raporu almaları gerekir.
Emniyet kemeri ile ilgili verilen cümleler doğru (D) - yanlış (Y) olarak değerlendirildiğinde sıralama aşağıdakilerden hangisi olur?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi hava yolu araçlarıyla seyahat ederken güvenli yolculuk için yapılması gerekenlerdendir?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi bisiklet kullanmanın sağladığı katkılardandır?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020