Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
13 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Trafik düzenini ve trafikte bireylerin güvenliğini yalnızca yazılı kurallarla sağlamak mümkün değildir. Bu noktada insan ilişkilerinde geçerli olan bazı değerlere sahip olmamız gerekir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi, bu değerlerden biri değildir?
2.
Soru 2 )Trafikte aracından yaşlı, hasta veya çocuklu bir insanı indirmek için kısa süreli duraklayan bir sürücüye arkadaki sürücülerin korna çalmak yerine sabırlı davranması aşağıdakilerden hangisine neden olur?
3.
Soru 3 )Toplu taşıma araçlarında aşağıdakilerden hangisinin yapılması insanların emniyetli, huzurlu ve sakin bir yolculuk yapmalarına imkân sağlayacaktır?
4.
Soru 4 )
Şekildeki trafik işareti sürücüye neyi bildirir?
5.
Soru 5 )I. Kavşaklarda ve demiryolu geçitlerinde
II. Yaya ve okul geçitlerine yaklaşılan yerlerde
III.Görüşün yetersiz olduğu tepe üstü ve dönemeçlerde
Yukarıda belirtilen yerlerin hangilerinde öndeki aracın geçilmesi yasaktır?
6.
Soru 6 )Takip mesafesi en az ne kadardır?
7.
Soru 7 )Aksine bir işaret yoksa erişme kontrollü kara yollarında kamyon için azami hız sınırı saatte kaç kilometredir?
8.
Soru 8 )
Şekildeki araç sürücüsünün hangisini yapması uygundur?
9.
Soru 9 )
Şekildeki kavşakta karşılaşan araçların ilk geçiş hakkı sıralaması nasıl olmalıdır?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi geçiş üstünlüğüne sahip araçların işaretini alan sürücülerin uyması gereken kurallardan biri değildir?
11.
Soru 11 )I. Bilinçli ve sorumluluk sahibi bireylerin yetişmesi
II. Küçük yaşlardan itibaren trafik eğitiminin verilmesi
III.Trafik kurallarının bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi
Verilenlerden hangileri güvenli bir trafik ortamının oluşturulmasına olumlu katkı sağlar?
12.
Soru 12 )2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu’na” göre trafik eğitiminden ve bu alanda yapılan çalışmaların değerlendirilmesinden hangi bakanlıklar sorumludur?
13.
Soru 13 )İlk defa sürücü belgesi alanlar, belgenin alındığı tarihten itibaren iki yıl süreyle aday sürücü olarak kabul edilir.
Aday sürücü toplam kaç ceza puanını aşması durumunda sürücü belgesi trafik görevlisince iptal edilir?
14.
Soru 14 )
Sürücünün şekildeki aracı kullanabilmesi için hangi sınıf sürücü belgesine sahip olması gerekir?
15.
Soru 15 )Aracın zorunlu trafik sigortası olmadığı tespit edilirse aşağıdaki işlemlerden hangisi yapılır?
16.
Soru 16 )Trafikte güvenli yolculuk yapmak için trafik ortamında bulunan tüm bireylere az ya da çok birtakım sorumluluklar düşmektedir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi yayalara düşen sorumluluklardandır?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi araçlarda olası bir kaza anında ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla alınan önlemlerdendir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerinin güvenle yolculuk yapabilmesi için uyması gereken kurallardan biri değildir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi trafik kazası sebepleri içinde yer almaz?
20.
Soru 20 )Aşağıdaki çalışmalardan hangisi çevrenin korunmasına katkı sağlar?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020