Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
13 Kasım 2019
1.
Soru 1 )İnsanların ihtiyaçlarını karşılayıp, para kazanmak amacıyla yaptıkları aşçılık, marangozluk, dokumacılık, duvarcılık gibi çalışmalar aşağıdakilerden hangisinin kapsamındadır?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi, insanların kişisel, toplumsal, kültürel, ekonomik ihtiyaçlarına karşılık verecek nitelikte ortamlar, mekânlar yaratma sanatı ve tekniği olarak tanımlanır?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi ritmik ve dramatik sanatlardan biridir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisinde Maden Çağları en eski tarihten başlayarak doğru olarak sıralanmıştır?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi Neolitik Çağ’da ortaya çıkan gelişmelerden biri değildir?
6.
Soru 6 )Tarih öncesi çağlardan hangisi bazı kaynaklarda “Buzul Çağı” olarak da adlandırılmıştır?
7.
Soru 7 )Neolitik Çağ’da ilk köy ve kent oluşumunun aşağıdaki yerleşimlerden hangisinde ortaya çıktığı düşünülmektedir?
8.
Soru 8 )Atatürk’ün emriyle 1938 yılında kazılara başlanan, Maden Çağı yerleşim yeri aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdaki uygarlıklardan hangisinin döneminde Anadolu’ya “bin tanrı ili” denmiştir?
10.
Soru 10 )Lidyalıların icat ettikleri ilk paraya ne ad verilir?
11.
Soru 11 )Mısırlılar ölülerinin ruhlarının, öteki dünyada yeniden dirilip kendi bedenlerine döneceğine inandıklarından, bedenin sağlam kalması amacıyla mumyalama yapmışlardır.
Bu uygulama Mısır’da aşağıdaki bilim dallarından hangisini geliştirmiştir?
12.
Soru 12 )Yunan mimarisinde çoğunlukla atletizm yarışlarının yapıldığı spor alanlarına ne ad verilir?
13.
Soru 13 )Bizans uygarlığına ait aşağıdaki yapılardan hangisi sivil mimari örneği değildir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi “dikilitaş” anlamına gelir?
15.
Soru 15 )Floransalı Medici ailesi, sanata ve sanatçıya önem vermeleriyle aşağıdakilerden hangisinin öncüsü olmuşlardır?
16.
Soru 16 )Barok ve rokoko üsluplarına bir tepki olarak 18. yüzyılın ikinci yarısında doğan sanat akımı aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Romantizm sanat akımının doğuşunda aşağıdaki tarihi olaylardan hangisi etkili olmuştur?
18.
Soru 18 )Fovizm sanat akımını geliştiren ve bu üslubun tek sanatçısı olan ressam aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )• Nesne ve varlıklar geometrik şekillerle anlatılır.
• En önemli ve öncü sanatçısı Pablo Picasso’dur.
Bu özellikler aşağıdaki sanat akımlarından hangisine aittir?
20.
Soru 20 )Sürrealizm akımının öncüsü olan ressam aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020