Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
11 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi plastik sanatlardan biridir?
2.
Soru 2 )Olayları gülünç ve toplumsal, siyasal yergi öğeleri içererek anlatan müzikal sahne oyunu aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Ülkemizdeki kültürel varlıkların korunması, bakım ve onarımından sorumlu bakanlık aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Lidya uygarlığının en büyük özelliği ilk kez parayı kullanıma sokmuş olmalarıdır. Başkentleri Sardes’teki ihtişamlı resmi daireler, saraylar, pazar yerleri günümüze kadar ulaşmıştır.
Buna göre Lidyalıların aşağıdaki alanlardan hangisinde güçlü oldukları sonucu çıkarılabilir?
5.
Soru 5 )• Homeros’un yazdığı İlyada Destanı’nda anlatılan Çanakkale’de bulunan antik kenttir.
• Etrafı surlarla çevrili kentteki evler, tapınaklar ve saraylar megaron planlı yapılıdır.
Yukarıda hakkında bilgi verilen antik kent aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Sümerlerin çarpma ve bölme işlemlerini basitleştirmek için cetveller hazırlamaları, uzunluk alan ve hacim ölçülerini bulmaları aşağıdaki alanlardan hangisinde geliştiklerini gösterir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi Mezopotamya sanatına ait eserlerden biridir?
8.
Soru 8 )Erzincan-Altıntepe, Ağrı Patnos, Van-Toprakkale, Adilcevaz’daki kazılarda çıkarılan eserlerle zengin bir Urartu koleksiyonuna sahip olan ve Ankara’da yer alan müze hangisidir?
9.
Soru 9 )Yeryüzündeki anıt kabirlerin en eskisi ve en büyüklerinin bulunduğu ülke aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )“Disk Atan Atlet, Marsiyas ve Athena” heykelleri ile tanınan Yunan Klasik Dönem heykeltıraşı aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi Rönesans Dönemi dinî mimari örneklerinden biri değildir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Rönesans Dönemi resim sanatının genel özelliklerinden biri değildir?
13.
Soru 13 )Rönesans’a tepki olarak ortaya çıkmış olan sanat akımı aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Aşağıdaki sanatçılardan hangisi Romantizmin önemli temsilcileri arasında yer alır?
15.
Soru 15 )Empresyonizmin isim babası olan Claude Monet’in eserleri arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur?
16.
Soru 16 )Fovizm akımı sanatçılarının renk açısından en çok etkilendikleri sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Cezanne’nin “Doğa’daki her şey koni, küre ve silindir gibi geometrik biçimlerden meydana gelir” sözünü benimseyerek oluşan sanat akımı aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Aşağıdaki sanatçılardan hangisi İspanya’daki iç savaşa duyduğu tepkiyi “Guernica” adlı başyapıtı ile bütün dünyaya duyurmuştur?
19.
Soru 19 )Roma mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan Pisa Katedrali aşağıdaki ülkelerden hangisinde yer almaktadır?
20.
Soru 20 )Metafizik resim akımı ile ilgili aşağı daki bilgilerden hangisi yanlıştır?

[Toplam: 0 Average: 0]


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sanat Tarihi 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
21 22 Mart 2020