Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 Test Çöz 2019 Yılı 1. Dönem

admin
27 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Mete Han zamanında en güçlü dönemini yaşayan Türk devleti aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Orta Asya mezar yapısıdır. Kütüklerden, ahşap yığma tekniği ile yapılmış bir mezar odasını gizleyen toprak yığınıdır. Anadolu’daki Tümülüslere büyük benzerlik gösterir.
Verilen bilgide aşağıdakilerden hangisi tanıtılmıştır?
3.
Soru 3 )Kök Türklerde ev ve saray gibi mimari eserlerin olmaması aşağıdakilerden hangisinin bir göstergesidir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Orhun Anıtlarının adına dikildiği kişiler arasında yer almaz?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi Uygurların yerleşik yaşama geçmelerinin bir sonucudur?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi kitap kenarlarını altın yaldızla süsleme sanatıdır?
7.
Soru 7 )Üzeri kubbe ile örtülü mezar yapılarıdır.
Yukarıdaki tanım aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi dini mimari içerisinde yer almaz?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed Dönemi’nde yapılmıştır?
10.
Soru 10 )İslam sanatında mimari yapılarda görülen geometrik bir taş süsleme çeşididir.
Yukarıdaki tanım aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?
11.
Soru 11 )Halife Abdülmelik tarafından yaptırılmıştır. Sekizgen planlı ilk ve tek camidir. Diğer adı Hz. Ömer Camii’dir. Üzeri kubbe ile örtülüdür.
Hakkında bilgi verilen cami aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Anadolu’da ilk Türk mimari eserlerini meydana getirmiş Türk beyliklerinden biri değildir?
13.
Soru 13 )Aşağıdaki Türkiye Selçuklu camilerinden hangisi küfe planlı camilere örnektir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye Selçuklu Devleti yıkıldıktan sonra bağımsızlığını ilan etmiş olan beyliklerden biri değildir?
15.
Soru 15 )Mimar Sinan’ın “Kalfalık Dönemi Eserim” olarak nitelendirdiği cami aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Aşağıdaki saraylardan hangisi Osmanlı Dönemi’ne aittir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi İslam devletlerinde hastaların tedavi edildiği sağlık kurumlarıdır?
18.
Soru 18 )Çiniyi Türk mimarisinde ilk kez kullanan topluluk aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Minyatür ustalarına verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Güzel yazı yazma sanatı olarak tanımlanan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020