Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
13 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Kök Türk kültür ve sanatının günümüze kadar gelen en önemli eserlerindendir. Türk adının geçtiği ilk Türkçe metin ve Türk tarihiyle ilgili ilk yazıtlar olup Kök Türk alfabesiyle yazılmıştır.
Hakkında bilgi verilen eser aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Uygurlar yerleşik hayata geçen ilk Türk toplumu olarak bilinmektedir.
Bu durum aşağıdaki alanların hangisinde ilk defa eserlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır?
3.
Soru 3 )“Sekiz Yükmek (Sekiz Yığın)” adlı öykü metni aşağıdaki Türk devletlerinden hangisine aittir?
4.
Soru 4 )Hunların bilinen en önemli eseri ve sözlü halk edebiyatı ürünü olan destan aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Halife Abdülmelik’in 702 yılında Kudüs’te Harem-i Şerif olarak bilinen alanda inşa ettirdiği eser aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Mimar Sinan’ın “Çıraklık Dönemi Eserim” diye tanımladığı cami aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )İslam mimarisinin ilk türbe yapısı olan Kubbet-üs Süleybiye aşağıdaki dönemlerin hangisinde yapılmıştır?
8.
Soru 8 )İslam mimarisinde daire veya çokgen gövde üzerine konik veya piramit çatıyla örtülü mezar yapısına verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi minarelerde, müezzinin ezan okurken dolaşabilmesi için yapılmış balkonlu kısımdır?
10.
Soru 10 )Ağrı Doğu Bayazıt’ta Osmanlıların ısıtma sistemli ilk sarayı olma özelliği taşıyan yapı aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi askerî mimari olarak karşımıza çıkan yapılardan biri değildir?
12.
Soru 12 )Birinci Ulusal Mimarlık Akımı’nın önde gelen isimlerindendir. Onlarca eserinden bazıları şunlardır: Laleli’deki Tayyare Apartmanları, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanesi, Filibe Gar Binası.
Hakkında bilgi verilen mimar aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Çininin sırlı veya sırsız, kapkacak olarak yapılanlarına ne ad verilir?
14.
Soru 14 )Çiniyi Türk mimarisinde ilk kez kim kullanmıştır?
15.
Soru 15 )Kanuni Sultan Süleyman zamanında yaşamış dönemin en ünlü nakkaşı aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı hükümdarlarının imzası yerine geçen yazı çeşididir?
17.
Soru 17 )“Kaplumbağa Terbiyecisi, Silah Taciri, Kur’an Tilaveti” gibi eserleri olan ressam aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi Cumhuriyet Dönemi Türk ressamlarından biri değildir?
19.
Soru 19 )Viyana seyahati sırasında gördüğü heykellerden etkilenerek heykeltıraş Fuller’e kendi heykelini yaptıran Osmanlı padişahı aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Aşağıdaki ressam topluluklarından hangisi, ülkemizde Batıda etkili olan kübizm akımının etkisiyle eserler üretmişlerdir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020