Açık Lise Siyer 1 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

admin
16 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi siyer alanında yazılan eserlerden biridir?
2.
Soru 2 )Hz. Peygamber’in askerî faaliyetlerini anlatan eserler aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )İslamiyet’ten önce Arap Yarımadası’ndaki en yaygın inanç aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisinin yasaklanmasından dolayı Zilkâde, Zilhicce, Muharrem ve Recep ayları “Haram Aylar” olarak kabul edilmiştir?
5.
Soru 5 )İslam öncesi dönemde Mekkelilerin okuryazarlar için kullandığı kavram aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Hz. Peygamber’in dedelerinden olan Kusay b. Kilâb tarafından kurulan ve Mekke’nin bütün meselelerinin görüşülüp karara bağlandığı yer aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Fil olayı ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
8.
Soru 8 )• Beni Sakif kabilesi tarafından yönetilmekteydi.
• Mekke’den sonra Arap Yarımadası’nın en önemli şehri kabul edilirdi.
• Zengin Kureyşlilerin burada bağ ve bahçeleri bulunurdu.
Hakkında bilgi verilen şehir aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdaki peygamberlerden hangisi Hz. Muhammed’in (sav.) atalarından biridir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed’in (sav.) sütanneye verilmesinin sebeplerinden biri olarak gösterilemez?
11.
Soru 11 )Hz. Peygamber’in gençlik yıllarında Hılfu’l-Fudul’e katılması, onun aşağıdakilerden hangisine verdiği önemi göstermektedir?
12.
Soru 12 )Hz. Peygamber’in amcası Ebu Talib ile yaptığı ilk ticaret yolculuğu nereye olmuştur?
13.
Soru 13 )Hz. Hatice ile Hz. Muhammed’in (sav.) nikâhını kıyan kişi aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber’in çocuklarından biridir?
15.
Soru 15 )Hz. Muhammed’in (sav.) peygamberliğinden önce tefekkür etmek ve inzivaya çekilmek için gittiği yer aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Hz. Peygamber’in ahlakı nasıldı diye Hz. Ayşe’ye sorulduğunda “Siz hiç Kur’an okumuyor musunuz? O’nun ahlakı Kur’an’dan ibaretti.” demiştir.
Buna göre aşağıdaki sonuçlardan hangisine öncelikle ulaşılır?
17.
Soru 17 )Kâbe’den dolayı Mekkelilerin Arap yarımadasında bir saygınlıkları bulunmaktaydı. Şehirlerine gelen insanlara yardımda bulunmaları, hizmet etmeleri ve korumaları Arapların onlara saygı duymasını sağlamıştı.
Bu durum Mekke’deki kabilelerin ticaret kervanlarının bütün Araplar arasında tanınmasına sebep olmuştu. Böylece saldırılardan emin olarak her yöne korkusuzca gidip gelebiliyorlardı.
Bu durum aşağıdaki surelerden hangisinde ifade edilmektedir?
18.
Soru 18 )Hz. Peygamber’in dedesi Abdulmuttalib ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
19.
Soru 19 )Hz. Muhammed (sav.), annesinin Ebva köyünde vefat etmesinden sonra Mekke şehrine kim tarafından getirilmiştir?
20.
Soru 20 )Mevali kavramı aşağıdakilerden hangisini ifade etmektedir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Siyer 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Siyer 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Siyer 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Siyer 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Siyer 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Siyer 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Siyer 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Siyer 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Siyer 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Siyer 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Siyer 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Siyer 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Siyer 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Siyer 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyer 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Siyer 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020