Açık Lise Siyer 1 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
13 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi Kütüb-i Sitte külliyatı içerisinde yer almaz?
2.
Soru 2 )Siyer kitaplarına günümüzdeki şeklini veren ilk tarihçi aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Hz. Peygamber’in dış görünüşü, yaşayışı ve şahsi hayatı gibi beşeri yönünü anlatan eserlere ne ad verilir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi İslamiyet’ten önce Arap Yarımadası’nda görülen dinlerden biri değildir?
5.
Soru 5 )İslamiyet öncesi Arap Yarımadası’nda dini hayat hakkında aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
6.
Soru 6 )İslamiyet öncesi Arap Yarımadası’nda kısıtlı tabiat koşulları içinde, çölde konargöçer olarak yaşayan insanlara ne ad verilir?
7.
Soru 7 )Hadariler hakkında aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
8.
Soru 8 )Cahiliye Arapları için savaş yapmanın yasak olduğu aylar aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Hz. Peygamber Müslümanları cahiliye davranışları sergilememe konusunda uyarmıştır.
Aşağıdakilerden hangisi bu davranışlardan biri değildir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi Cahiliye Dönemi’nde Arapların kültürel hayatına dair bir kavram değildir?
11.
Soru 11 )• Kabilesini Mekke’de yerleşik hayata geçirdi.
• Hacıların su ihtiyacını karşılama görevi üstlendi.
• Dâr’un-nedve’yi kurdu.
Bu faaliyetleri yapan kabile lideri aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Hicaz bölgesindeki şehirlerden biri değildir?
13.
Soru 13 )İslam’ın müminleri kardeş ilan ederek reddettiği soy üstünlüğü esası, Cahiliye Araplarında aşağıdaki kavramlardan hangisiyle ifade edilmektedir?
14.
Soru 14 )Hz. Peygamber’in tekrar çağırılırsa katılmakta tereddüt göstermeyeceğini söyleyerek övgü ile bahsettiği birlik aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Hz. Peygamber’e Muhammed ismini veren akrabası aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Hz. Peygamber’in “seçilmiş” anlamında kullanılan ismi aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Hz. Peygamber’i babasının vefatından sonra koruyup himayesine alan akrabaları aşağıdakilerden hangisinde sırasıyla verilmiştir?
18.
Soru 18 )Hz. Peygamber geçimini sağlamak için aşağıdaki mesleklerden hangisi ile uğraşmıştır?
19.
Soru 19 )Hz. Peygamber “Şu dağın ardında düşman var, size baskın düzenleyecek desem bana inanır mısınız?” sorusuna “Elbette inanırız, çünkü şimdiye kadar senin yalan söylediğini hiç duymadık” cevabını almıştır.
Bu metinde Hz. Peygamber’in hangi özelliği ön plana çıkmaktadır?
20.
Soru 20 )“Allah bana ondan daha hayırlısını vermemiştir. Herkes benim peygamberliğimi inkâr ederken o bana inandı.”
Hz. Peygamber’in bu sözlerinde bahsettiği kişi aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Siyer 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Siyer 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Siyer 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Siyer 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Siyer 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Siyer 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Siyer 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Siyer 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Siyer 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Siyer 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Siyer 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Siyer 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Siyer 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Siyer 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 2 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Siyer 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020