Açık Lise T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
13 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasından sonra Türk-Yunan ilişkilerinde belirleyici olan iki ana sorun hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi Balkan Antantı’nı imzalayan ülkelerden biri değildir?
3.
Soru 3 )Türkiye, Hatay Sorunu ’nu aşağıdaki ülkelerden hangisi ile yaşamıştır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi ile “savunmaya dayanmayan savaş” kanun dışı sayılmış ve anlaşmayı imzalayan devletler anlaşmazlıkların çözümü için barışçıl yöntemlere başvuracaklarını taahhüt etmişlerdir?
5.
Soru 5 )II. Dünya Savaşı’nda; Almanya, İtalya ve Japonya’nın oluşturduğu bloka ne ad verilmiştir?
6.
Soru 6 )Atlantik Bildirisi’ni yayınlayan devletler aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakileden hangisi II. Dünya Savaşı Dönemi’nde Türkiye’de çıkarılan kanunlardan biri değildir?
8.
Soru 8 )Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın kurulması ve bu örgütün Güvenlik Konseyi’nde bulunacak beş daimi üyesine veto hakkı tanınması kararı hangi konferansta alınmıştır?
9.
Soru 9 )Türkiye’de, II. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulan ilk muhalefet partisi aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi sosyalist ülkeler arasında dostluk ve askerî yardım sağlamak amacıyla kurulmuştur?
11.
Soru 11 )Türkiye’nin aşağıdakilerden hangisini gerçekleştirmesi NATO’ya üye olarak kabul edilmesini sağlamıştır?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Demokrat Parti dönemindeki ekonomik gelişmelerden biri değildir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de 1950’li yıllarda kurulan devlet kurumlarından biri değildir?
14.
Soru 14 )“Üçüncü Dünya Devletleri” olarak isimlendirilen Asya, Afrika ve Latin Amerika Devletleri tarafından oluşturulan blok aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Dünya politikasında Soğuk Savaş Döneminin bitmesinden sonra başlayan döneme ne ad verilmiştir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi İran ve Irak arasında 1980-1988 yılları arasında yaşanan savaşın nedenlerinden biri değildir?
17.
Soru 17 )İngiltere tarafından hazırlanan ve Kıbrıs’ta İngiltere, Türkiye ve Yunanistan iş birliğine dayalı üçlü bir yönetim kurulmasını öngören plan aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )II. Körfez Savaşı’nda ABD’nin işgal ettiği ülke aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )2008 yılında tüm dünya ülkelerinde hızlıca yayılan ekonomik kriz ilk olarak hangi ülkede başlamıştır?
20.
Soru 20 )Yugoslavya’nın dağılmasından sonra Balkanlarda 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaş aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020