Açık Lise Tarih 4 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
13 Kasım 2019
1.
Soru 1 )II. Mehmed aşağıdaki yerlerden hangisini fethettikten sonra “Fatih” unvanını almıştır?
2.
Soru 2 )Aşağıdaki beyliklerden hangisi Fatih Sultan Mehmed tarafından ortadan kaldırılmıştır?
3.
Soru 3 )Osmanlı Devleti aşağıdaki savaşlardan hangisini Akkoyunlu Devleti ile yapmıştır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Fatih Sultan Mehmed Dönemi gelişmelerinden değildir?
5.
Soru 5 )Fatih Sultan Mehmed Amasra’yı aşağıdakilerin hangisinden almıştır?
6.
Soru 6 )Bizans İmparatorluğu aşağıdakilerden hangisinin fethiyle ortadan kalkmıştır?
7.
Soru 7 )Mısır Seferi sonucunda Osmanlı Devleti’nin denetimine giren ticaret yolu aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )I. Viyana kuşatması aşağıdaki Osmanlı padişahlarından hangisi döneminde gerçekleşmiştir?
9.
Soru 9 )İpek ve Baharat Yollarının önemini yitirmesinde aşağıdaki gelişmelerin hangisi etkili olmuştur?
10.
Soru 10 )Dulkadiroğulları Beyliği hangi savaş ile Osmanlı Devleti’ne katılmıştır?
11.
Soru 11 )1533 tarihli İstanbul Antlaşması Osmanlı Devleti’nin hangi seferi sonucunda imzalanmıştır?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı Devleti’nin Hint Deniz Seferleri sonucunda topraklarına kattığı yerlerden biri değildir?
13.
Soru 13 )Topkapı Sarayı’nı aşağıdaki Osmanlı padişahlarından hangisi yaptırmıştır?
14.
Soru 14 )Osmanlı Devleti’nde padişahın ailesi ve saray kadınlarının gündelik hayatlarını geçirdikleri yer Topkapı Sarayı’nın hangi bölümüdür?
15.
Soru 15 )Osmanlı Devleti’nde Divân-ı Hümayun toplantıları Topkapı Sarayı’nda _________ denilen yerde yapılmıştır.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
16.
Soru 16 )Padişah adına yazılan ferman, berat ve mektuplara padişahın tuğrasını çekmekle görevli divan üyesi aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Osmanlı Devleti’nde sancakların birleşmesiyle oluşan en büyük yönetim birimi aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Divân-ı Hümâyun teşkilatı aşağıdaki Osmanlı padişahlarından hangisi döneminde oluşturulmuştur?
19.
Soru 19 )Osmanlı Devleti’nde gelirleri devlet hazinesine aktarılan topraklara ne denirdi?
20.
Soru 20 )Loncada yer alan her mesleğin sırrını çok iyi bilen, malların niteliği hakkında görüş bildiren, fiyatların tespitinde yardımcı olan ve anlaşmazlıkları çözümleyen uzman kişi aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Tarih 4 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Tarih 4 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Tarih 4 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Tarih 4 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Tarih 4 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Tarih 4 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Tarih 4 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Tarih 4 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Tarih 4 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Tarih 4 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Tarih 4 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Tarih 4 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Tarih 4 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Tarih 4 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarih 3 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Tarih 4 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020