Aöl Fizik 2 çıkmış sınav soruları çöz sayfasında geçmiş dönem sınav soruları yer alıyor. Açık öğretim lisesinin gerçekleştirdiği 2018 2019 ve 2020 yıllarının toplam 160 soru ve cevabı bulunuyor. bu soru ve cevapları online olarak çözebilirsiniz. 2021 2022 ve 2023 yıllarında yapılan açık lise online sınav soruları milli eğitim bakanlığı yayınlamadığı için bir yerde ulaşılmıyor. Fakat bazı açık lise telegram kanallarında bu sınav sorularına ulaşma imkanınız var. Sitemiz açık lise test çöz sayfasına aitte telegram kanalı mevcuttur. Sizlerde aöl telegram kanalına katılmak için https://t.me/mebacikogretimlisesi adresinden grubumuza katılabilirsiniz. Açık öğretim lisesi Fizik 2 dersinden başarılı olmak için öğrenciler geçmiş dönem sınav sorularına çalışarak sınavlara hazırlanıyorlar.  Bu dersten başarılı olmak için en az 9 soruya doğru cevap vermelisiniz. Açık lise sınavlarında her derse ait 20 soru karşınıza çıkacaktır. Bunlardan 9 tanesini doğru bilmeniz halinde 45 puan almış olursunuz. Fizik 2 dersinden ve diğer tüm derslerden ne kadar çok doğru yaparsanız sizler için o kadar iyi olacaktır.

Açık Lise Fizik 2 Online Test Çöz

Açık öğretim lisesi Fizik 2 dersini seçen öğrenciler zorunlu ders olduğu için bu dersten ya muaf olmak yada geçmek istiyorlar. Sayısal olan bu Fizik 2 dersinin sınavı için öğrenciler çıkmış sınav sorularına çalışmayı tercih ediyor. Aöl Fizik 2 dersinden muaf olmak için bu dersten 3 defa sınava girip başarısız olmanız gerekir. böylelikle aol Fizik 2 dersinden muaf olmuş olursunuz. Fakat açık öğretim lisesi sınavlarında Fizik 2 dersi ve diğer derslerden ne kadar yüksek not alırsanız Diploma notunuz ve ortaöğretim başarı puanınız o kadar yüksek olacaktır. O yüzden sınavlarda daha çok doğru yapmanız gerekir. Sitemizde Fizik 2 soru cevap pdf kitapçığıda bulunuyor. Bu kitapçığı telefon tablet ve bilgisayar gibi cihazlarınıza indirerek çalışabilirsiniz.

Aol Fizik 2 PDF Ders Kitabı

Aol Fizik 2 pdf ders kitabını bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirebilirsiniz. Sitemizin dosyalar kategorisi içersinde açık öğretim lisesi tarafından hazırlanmış olan Fizik 2 ders pdf kitabını download edebilirsiniz. Açık lise sınavlarına hazırlanmak için birinci kaynak her ders gibi kitaptır. Fizik 2 ders özeti ve Fizik 2 konu anlatımı tüm ünite sonlarında yer alıyor bunlara çalışmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Fizik 2 pdf ders kitabında deneme soruları ve cevapları bulunuyor bunlara da göz atmanızı tavsiye ederiz. Açık öğretim lisesi kısa sürede bitirmek için sitemizi takipte  kalın çünkü açık öğretim lisesi okuyan bir öğrencinin en çok kaynağı bu sitede yer almaktadır.

1. ÜNITE ENERJİ 
1. Bölüm İş, Enerji ve Güç
İş, Enerji ve Güç
İş Nedir?
İş ve Enerji İlişkisi
Güç Nedir?
2. Bölüm Mekanik Enerji
Öteleme Kinetik Enerjisi
Yer Çekimi Potansiyel Enerjisi
Esneklik Potansiyel Enerjisi
Mekanik Enerji
3. Bölüm Enerjinin Korunumu ve Enerji Dönüşümleri
Enerjinin Korunumu
Besinlerden Kazandığımız Enerji ve Günlük Enerji İhtiyacımız
4. Bölüm Verim
Verim
Tarihsel Süreçte Verim Arttırıcı Sistemler
5. Bölüm Enerji Kaynakları
Enerji Kaynakları
Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Yenilenemez Enerji Kaynakları
ÜNITE ÖZETI
ÜNİTE SONU DEĞERLENDİRME SORULARI

2. ÜNITE ISI VE SICAKLIK
1. Bölüm Isı ve Sıcaklık
Isı ve Sıcaklık
İç Enerji Nedir?
Termometre Çeşitleri:
Sıvılı Termometreler
Gazlı Termometreler
Metal Termometreler
Pirometre:
Sıcaklık Ölçekleri
Öz Isı ve Isı sığası
Isı Alan ve Isı Veren Maddelerin Sıcaklık Değişimi
2. Bölüm Hâl Değişimi
Hâl Değişimi
3. Bölüm Isıl Denge
Isıl Denge
4. Bölüm Enerji İletim Yolları ve Enerji İletim Hızı
Enerji İletim Yolları
Isının iletim yolu ile yayılması
Isının konveksiyon yolu ile yayılması
Isının ışıma yolu ile yayılması
Katı Maddelerdeki Enerji İletim Hızı
Enerji Tasarrufu
Hissedilen Sıcaklık Ne Demektir?
Küresel Isınma
5. Bölüm Genleşme
Genleşme
ÜNITE ÖZETI
ÜNİTE SONU DEĞERLENDİRME SORULARI

3. ÜNITE ELEKTROSTATİK 
Elektrik yükleri
Elektrik Yükleri
Elektrikle Yüklenme
Elektrikle Yüklenme (Elektriklenme) Çeşitleri
Elektriklenen İletken ve Yalıtkanlarda Yük Dağılımı
Yüklü Cisimler Arasındaki Etkileşim
Elektrik Alan
ÜNITE ÖZETI
ÜNİTE SONU DEĞERLENDİRME SORULARI

 

aöl test Fizik 2 dersi 2018 yılı 1. dönem

2. dönem Fizik 2 çıkmış sınav soruları çöz 2018 yılı

online soru çöz Fizik 2 açık lise 2018 yılı 3. dönem

açık öğretim lisesi Fizik 2 sınav soru cevapları 2019 yılı 1. dönem

aol Fizik 2 online test soruları çöz 2019 yılı 2. dönem

3. dönem Fizik 2 çıkmış sınav soruları 2019

açık öğretim lisesi Fizik 2 Test Soruları çöz 1. dönem 2020 yılı

AÖL Fizik 2 Çıkmış Sorular 2020 yılı 2. dönem

Fizik 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Fizik 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Fizik 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı

Fizik 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Fizik 2 dersi Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Fizik 2 dersi Test Çözme Taktikleri

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Aol Test çöz Fizik 2 çıkmış sınav soruları 2023

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Fizik 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Fizik 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Fizik 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR