Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem


1. Doğu ve Batı blokları arasındaki ilişkilerde Yumuşama Dönemi olarak adlandırılan dönemin başlamasında aşağıdakilerden hangisi etkili olmuştur?


2. Kapitalist ve komünist bloka dahil olmayan ülkeler için kullanılır. Latin Amerika, Orta Doğu, Güney Asya ve Güneydoğu Asya ülkelerini kapsar.

Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


3. Birleşmiş Milletler hangi sorunun çözümü için çoğunluk ve azınlık planı olmak üzere iki seçenek ortaya koymuştur?


4. Petrol üreten fakat petrolün gelirinden yeteri kadar yararlanamayan ülkelerin büyük devletlere ve petrol şirketlerine karşı kurdukları oluşum aşağıdakilerden hangisidir?


5. Aşağıdaki devletlerden hangisi kullandığı petrolün önemli kısmını kendisi ürettiği ve alternatif petrol bölgelerinden alım yaptığı için 1973 Petrol Krizi’nden fazla etkilenmemiştir?


6. Aşağıdakilerden hangisi 1980-1988 yılları arasında yaşanan İran-Irak Savaşı’nın ekonomik sonuçlarından biridir?


7. Aşağıdaki devletlerden hangisi 1949 yılında kendi atom bombasını üreterek ABD’nin nükleer gücüne rakip olmuştur?


8. Türkiye’nin 1974’te Kıbrıs Barış Harekatını düzenlemesine karşılık ABD’nin tavrı ne olmuştur?


9. 20. Yüzyılda değişik sorunlar nedeniyle ülkesinden ayrılarak farklı bir ülkeye yerleşen fakat ülkesiyle kültürel bağlarını koparmayan topluluklar için aşağıdaki kavramlardan hangisi kullanılmaktadır?


10. Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de yaşanan iç göçlerde etkili olan faktörlerden biri değildir?


11. Azerbaycan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk devlet aşağıdakilerden hangisidir?


12. Aşağıdaki ülkelerin hangisinde milliyetçi aydınlar tarafından imzalanan Charter 77 Bildirisi ile geniş halk kitleleri, Sovyetlerin kurduğu düzene karşı başkaldırmıştır?


13. Aşağıdakilerden hangisi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Bosna Savaşı ile ilgili uygulamalarından biri değildir?


14. Avrupa Birliğine tam üyelik şartları aşağıdakilerden hangisi ile belirlenmiştir?


15. Türkiye aşağıdaki uluslararası teşkilatlardan hangisine üye değildir?


16. Irak’ın 1990 yılında Kuveyt’i işgal etmesinin amacı aşağıdakilerden hangisidir?


17. Turgut Özal döneminde planlanan, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin sularının baraj, tünel ve boru hatları aracılığıyla Orta Doğu ülkelerinin kullanımına sunulmasını amaçlayan projeye ne ad verilmiştir?


18. Neoliberal ekonomi politikalarının dünyaya yayılmasında etkili olan iki devlet aşağıdakilerden hangisidir?


19. Aşağıdakilerden hangisi sosyal medya kullanımının olumlu yanlarından biridir?


20. Biyolojik, kimyasal, nükleer ve radyolojik silahlara ve bu silahları hedefe ulaştırmada kullanılan ekipmana verilen ortak isim aşağıdakilerden hangisidir?

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözüyorsunuz. 2020 yılı açık lise son yüzyüze sınavda gerçekleştirilen sınavdan başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekiyor. Aöl ders geçme notu 45 dir. 45 puan alabilmek için 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekir. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersinden de başarılı olmak için 9 sorunuzun cevabı doğru olmalıdır. Açık öğretim lisesinde Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 ve diğer tüm derslerden yüksek not almanız halinde diploma notunuzda yüksek olacaktır. Sınavlarda boş bırakılan veya yanlış cevapların sınav puanınızda herhangi bir eksi yönü yoktur.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Bu yüzden açık lise sınavlarında Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi ve diğer tüm derslerden kesinlikle boş soru bırakmayınız. Boş soru bırakmanız sizin zararınıza olacaktır. Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav soruları, aöl 2021 yılı Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 online sınav soruları, 1. dönem çıkmış aol test soruları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 2023 yılı çıkmış sınav sorularını sitemizden ulaşabilirsiniz.

2024 yılı 1. dönem aol Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 sınavı, 2025 yılı açık lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 sınavlarında ve diğer tüm yıllarda ki yapılacak olan sınavlarda başarılı olmak için çıkmış sınav sorularına çalışmalısınız. Fakat şunu belirtmeliyiz ki açık öğretim lisesi derslerinde 1. kaynak ders kitabıdır.

açık lise (aöl) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları

Sitemizin dosyalar kategorisi içerisinde Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 pdf ders kitabını bulabilirsiniz. Pdf ders kitabı halk eğitim merkezlerinde dağıtılan kitap ile bire bir aynıdır. Dosyayı bilgisayar telefon ve tablet gibi cihazlarınıza indirip ders çalışabilirsiniz. Ders kitapları siz çok sayfalı gözüksede aldanmayınız. Önemli yerler zaten kitaplarda belirtiliyor. Kitaba çalışmak size zor gelse de en azından Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 konu özetlerini, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 ünite özetleri ünite sonlarında yer alan Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 deneme sorularına kesinlikle göz atmalısınız. Sitemizde Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 soru cevap pdf ders kitağçığınıda bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR