Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
6 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Karı ve kocadan oluşan en küçük sosyal gruba ne ad verilir?
2.
Soru 2 )Evlilik kurumu ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
3.
Soru 3 )İlk Diyanet İşleri Başkanı aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Aşağıdaki hadislerden hangisi “sıla-ı rahim” ile ilgili değildir?
5.
Soru 5 )Diyanet İşleri Başkanlığının dini konularda en yüksek karar ve danışma organı aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi Diyanet İşleri Başkanlığının görevleri arasında yer almaz?
7.
Soru 7 )Aşağıdaki hadislerden hangisi aile içi görev ve sorumluluklarla ilgili değildir?
8.
Soru 8 )Kur’an-ı Kerim-i okutmak, anlamını öğretmek, hafızlık yaptırmak, din eğitimi almak isteyenler için kurslar düzenlemek ve Kur’an kursları açmak
Görev tanımı verilen Diyanet İşleri Başkanlığı hizmet birimi aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi müezzinin görevlerindendir?
10.
Soru 10 )Cuma ve bayram namazlarında insanları dini konularda aydınlatmak ve onlara dini mesajlar vermek amacıyla yapılan konuşmaya ________, bu konuşmayı yapan kişiye ise _________ denir.
Cümledeki boşluklara aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
11.
Soru 11 )Aşağıdaki ayetlerden hangisi evrendeki ölçü ve ahenk ile ilgili değildir?
12.
Soru 12 )Bir gün Hz. Peygamber’in yanına saçı sakalı dağınık bir adam gelir. Hz. Peygamber o adamdan saçını sakalını düzeltmesini ister. Adam, bu isteği yerine getirdiğinde Hz. Peygamber; “Saçınızın bu şekilde olması, karışık olmasından daha iyi değil mi?” buyurur.
Bu olayda Hz. Peygamber’in aşağıdakilerden hangisine verdiği önem vurgulanmaktadır?
13.
Soru 13 )Söz ola kese savaşı
Söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı
Yağ ile bal ede bir söz

Bu dizelerde aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır?
14.
Soru 14 )Allah, sanat ve çalışmasında hünerli olan kimseyi sever.
Bu hadis ile Hz. Peygamber aşağıdakilerden hangisinin önemini vurgulamıştır?
15.
Soru 15 )Darü’l-acezelerin kurulması İslam kültürünün aşağıdakilerden hangisine verdiği önemi göstermektedir?
16.
Soru 16 )Duygu ve düşüncelerin belli bir sistem, ahenk ve ritim içerisinde seslerle ifade edilmesine ne ad verilir?
17.
Soru 17 )Tezhip ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
18.
Soru 18 )Kâğıt veya deri üzerine yapılan, ışık, gölge ve derinliği olmayan küçük boyutlu ve renkli resim sanatına ne ad verilir?
19.
Soru 19 )“Güneş kendi için belirlenen yörüngede akar. İşte bu, aziz ve alim olan Allah’ın takdiridir. Ay içinde birtakım menziller tayin ettik. Nihayet o, eğri hurma dalı gibi olur da geri döner. Ne güneş aya yetişebilir ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzerler.”
(Yâsin suresi, 38-40. ayetler)
Bu ayetlerden aşağıdaki sonuçlardan hangisi çıkarılamaz?
20.
Soru 20 )Kur’an, ses ve anlam bütünlüğüne,ahenk ve şiirselliğe, konuların seçili şinde inceliğe sahip bir kitaptır.
Bu durum Kur’an mesajının aşağıdaki özelliklerinden hangisini göstermektedir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019