2019 Yılında Açık Lise Ek Sınav Yapılacak mı?

admin
Mayıs 30, 2019

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAV HAKKINDA BİLGİ

aol 2019 yılında ek sınav yapılacak mı?

Bir çok açık öğretim lisesi okumakta olan öğrencilerin aklında ki en büyük sorulardan birisi Açık Öğretim Lisesi 6 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan 3. dönem sınavından sonra “ek sınav yapılır mı?” acaba sorusu yer alıyor. Açık öğretim lisesi okuyan öğrenciler 3. dönem sınavından sonra ek sınav yapılma durumu çok düşük sebebi de şöyle açıklayalım.

 

Evet açık lise öğrencileri 3. dönem sınavında mezun olamayan öğrenciler genelde üniversite sınavına girip kazanmış fakat açık liseden mezun olamadığı az bir kredi ile mezun olan öğrenciler ek sınav beklemektedirler. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü bu mağduriyeti düzeltmek için 3. dönem sınavından sonra bir sonra ki eğitim yılına ait 1. dönem sınavını gerçekleştirip buradan aldığı kredi ile mezuniyetine hak kazanabileceği gibi Üniversite kurumunda geç kayıt olabiliyorlar. Yani 3. dönem sınavında mezun olmayıp üniversite kazanmış olan öğrenciler açık lise 1. dönem sınavı ek sınav olarak görebilir ve buradan aldığı kredi ile mezun olabilirler.

Bir önceki yazımız olan 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihi ne zaman? başlıklı makalemizde 2019 yılı 3. dönem kayıt, 3. dönem kayıt yenileme ve 3. dönem sınavı ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020