Açık Lise Hangi Derslerden Sınava Gireceğim?

admin
Haziran 19, 2019

6 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan açık öğretim lisesi 3. dönem sınavına girecek olan öğrenci arkadaşlarımızın bazıları sistemi çözememiş olması bizi üzüyor. Aslında bu öğrencilerin sistemi çözememesi durumu değil de biraz karışık durum olduğu için bulunması biraz geç oluyor. Açık Lise okuyan öğrenciler gireceği sınavda hangi derslerden sınava girmesini “Ders Seçimi” butonu ile derslerini seçiyor. Bu seçilen dersler “Ders Seçme” butonu kalktıktan sonra artık bulunmaz hale geliyor. Ayrıca ders seçimi yapmayan öğrencilerin ise ders seçimini sistem otomatik yapmaktadır.

Bir Öğrenci arkadaşımızın bizlere sorduğu soruda bu konuyu içeriyor.

Öğrenci arkadaşımız 2019 yılı 6 7 Temmuz tarihinde yapılacak açık öğretim lisesi sınavı için kayıt yenileme yapmış fakat hangi derslerden sınava gireceğini bilmiyor. Bize hangi derslerden sınava gireceğini soran öğrencinin aslında ders seçimi sistem tarafından otomatik olarak yapılmış. Öğrenci arkadaşımızın ve bu konuda aklına takılan diğer öğrencileri bilgilendirmek istiyoruz.

Evet arkadaşlar 6  7 Temmuz 2019 Tarihinde Açık Öğretim Lisesi (AOL) sınavında hangi derslerden sınava gireceğiniz öğrenci panelinde yer alan sistem içerisinde yer alıyor.

  1. Öğrenci Paneline Giriş Yapınız
  2. Ders Bilgileri Linkine Tıklayınız
  3. Son Dönemi seçiniz.

Bu son dönem de yer alan derslerden sınava gireceksiniz. 6 7 Temmuz 2019 Tarihinde sınava girecek olan öğrenci arkadaşlara başarılar dileriz.

Açık Lise öğrencileri sınavda gireceği dersleri seçme sorumluluğu öğrencinin kendisine aittir. Sistem tarafından istemediğiniz dersleri seçilmesini istemiyorsanız ders seçimini süresi içinde her zaman kendiniz yapınız.

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılında Açık Lise Ek Sınav Yapılacak mı? başlıklı makalemizde AÇIK LİSE EK SINAV, açık lise ve açık lise çıkmış sorular hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020