Açık Lise Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

admin
Kasım 30, 2018

Açık Öğretim Lisesi 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak 1. dönem sınav gireceğiniz okulu nasıl öğreneceğinizi anlatacağız. Açık Lise sınav giriş belgenizi nasıl alacağınız konusunu da yazımızda bulacaksınız. Açık Lise  1. dönem sonu sınavları 8 – 9 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak. Açık Lise  1. dönem sınavı giriş yerleri ise 3 Aralık 2017 tarihinde açıklanması bekleniyor. Bu tarihten itibaren aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgenizi almanız gerekmektedir.

Açık Lise Sınavları Bilmeniz Gerekenler?

1- Açık Öğretim Lisesi öğrencileri sınav giriş belgelerinde yazan sınav yeri ve salonunda sınava girmek zorundadır.

2- Sınav giriş belgesinde yazan açıklamalar iyi okunmalı ve sınav esnasında kurallara harfiyyen uyulmalıdır.

3- Seçtiğiniz derslerden sınava gireceksiniz. Eğer kayıt yeniledikten sonra ders seçimi yapmadıysanız sistem tarafından otomatik olarak sizin adınıza atanan derslerden sınava gireceksiniz.

AÖL Sınavı Yedek Salonda Kimler Sınava Alınır?

Geçerli mazereti olan ve bunu belgelendiren adaylar sınav giriş belgelerinde yazan sınav merkezlerinde sınava giremeyecekleri için, İl ve ilçelerdeki sınav yürütme merkezlerine başvurarak sınav binalarında oluşturulan yedek salonlarda sınava girebilirler.Peki hangi mazeretler geçerlidir?

1- Askere gitme

2- Cezaevine girmiş olma

3- Zorunlu yapılan ikamet değişikliği ( tayin, deprem, sel gibi doğal afetler nedeniyle)

4- Sağlık sorunları ( raporlandırmak gerekmektedir)

NOT: Basit nedenler veya geçersiz mazeretler bildirenlerin başvuruları reddedilmektedir.

AÖL sınavlarıyla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı yönergeye göre yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Müfredat Kitap Dağıtımları başlıklı makalemizde açık lise, açık lise çıkmış sorular ve açık lise ders kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020