Açık Lise Sınavlarında Nasıl Başarılı Oluruz?

Açık Lise Test
Ocak 11, 2019

Merhaba saygı değer Açık Öğretim Lisesi öğrencileri;

Ben Salih Şencan, Sizlere Açık Lise sınavlarında başarılı olmanın yolunu anlatacağım. İnşallah size vereceğim bilgi doğrultusunda sizde mezun olursunuz.

Peki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında nasıl başarılı oluruz sorusunun cevabını hemen vermek istiyorum.

Cevabım ise çalışarak kitaplarını okuyarak ve okuduğunuz kitap ile bilgi sahibi olarak diyeceğim ama bir çok açık lise öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı olmadığı gibi zamanıda olmuyor. Kimileri çalışıyor kimilerinin türlü türlü sebepleri var. Bu makaleyi okurken öğrenciler hemen şunu söylüyor. Kim kitap okuyacak diyip kenara çekiliyor. Aslında açık lise kitapları sizlerin bilgi sahibi olmanıza en büyük kaynaktır.

Sınavlarda başarılı olmanın püf noktası geçmiş dönem sınav sorularına çalışmaktır ki, kendim dahi bu şekilde mezun oldum. Sene 2010 yılı olsa gerek 2. dönem sınavına girdim. İlk oturumda yani cumartesi günü yapılan 1. oturumda sınava girdim. Sınavda bir soru aklıma takıldı. Bu sırada ise elimde olan telefon ile soruyu google amcada arama gereği duydum. Aslında böyle bir şey yapmam ama soruda hani dikkatimi çekmişti. Bir baktım ki bir sitede çıkmış sorular yer alıyor. Soru tıpa tıp aynısıydı. Ve sınava girdiğim diğer sorularda aynıydı. Aklıma geldi. Kendi kendime dedim ki bu sorular sınavda vardı dedim. Ve hatırlamıyorum o zaman o sorular 2018 yılında çıkmış sorulardı. Bende zaten derslerime çalışmamıştım aynı sizler gibi geçim sıkıntısı nedeni ile derslere zaman ayracak vaktim yoktu ki. Temelim de yoktu. Ve öğleden sonra gireceğim 2. oturuma girdim. Tabi girmeden önce internette bulduğum soru kitapçığında 2. oturumda gireceğim bir dersin sorusuna baktım göz geçirdim. Velhası kelam 2. oturumda bakmış olduğum dersin tıpa tıp aynıları çıktı. Bu sefer be hey salak diğer derslere neden bakmadın dedim kendi içimden ama iş işten geçmişti.

Pazar günü yapılan sınavlarda ise 2007 yılının sorularının yer aldığını farkettim ama yani bizler aslında o kadarda önemsemiyoruz. 2010 yılında ki sorulara çalışmıştım oysa ki fakat öyle olmadı. Tuturamadım. Ama artık diğer sınavlara bir kaç döneme ait çıkmış sınav sorularına çalışarak okulu bitirmeyi başladım. O zaman tam hatırlamıyorum. Elimde LG bir telefon vardı. Uygulamadır test çözmedir nerden bulalım. Şimdi aslında teknoloji elimizde, çıkmış sınav sorularını bir kaç dönemini yazdırsak dünyanın kağıdı gider. Oysa ki şimdi elimizde bulunan telefonlarda uygulamalar var bu uygulamalar Açık Lise Test Çöz isimli uygulamamızı kullanarak Android telefonlarınızdan online olarak 4 veya 5 döneme ait tüm derslerin çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. Peki bu uygulama sadece android telefonlar için mi var hayır İOS yani apple telefonlarınız içinde Açık Lise Test Çöz isimli uygulamada yer alıyor. Çok kısa zamanda hazırlanan uygulamamızı binlerce kişi indirmiştir. Sizlerinde bu uygulamaları indirerek derslerinize geçmiş dönem sınav sorularına bakarak başarılı olabilirsiniz.

Yayınlamış olduğumuz bir diğer uygulamamızda Android telefonlarınız için kullanılan ve İOS içinde hazırlanan Tembel Öğrenci isimli uygulamamız ile derslere ait özetler ve videolar yer alıyor. Derslere çalışmak isteyen öğrenciler ise bu uygulamalarıda kullanabilirler.

Sevgili arkadaşlar bu bilgilerde yer alan tarihleri tam olarak hatırlamıyorum. Mezun olalı 10 yıl kadar oldu.

Anlattığım şekilde çalışan arkadaşlarımız bu makalemizin altında yorum yaparak bu çalışma sisteminin faydalarını da bildirmenizi rica ederiz.

Peki Android Uygulama adresi nedir?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acklise.sinvsalhwp

Peki İOS (Apple) Uygulama adresi nedir?

https://itunes.apple.com/tr/app/a%C3%A7%C4%B1k-lise-test-%C3%A7%C3%B6z/id1199015137?l=tr&mt=8

Linklerimize tıklayarak Açık Lise Test Çöz isimli uygulamalarımız ile ücretsiz olarak test çözebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı. başlıklı makalemizde 2019 yeni kayıtlar ne zaman, açık lise 2. dönem ve açık lise çıkmış sorular hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020