Kaç puan alırsam dersi geçmiş sayılırım?

admin
Nisan 27, 2019

Açık öğretim lisesi öğrencilerinin genel olarak araştırdıkları konular arasında girmiş olduğu sınav sonucundan kaç puan ile geçtiğini öğrenmektir. 2019 yılında gerçekleştirilen açık lise 2. dönem sınavı ve  6 7 temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan ve bundan sonraki tüm sınavlarda tek ders için geçme puanını siz değerli öğrenciler ile paylaşacağız.

Açık öğretim lisesi okuyan öğrencilerin merak ettikleri konular arasında yer alan ve bir çelişki içerisinde oldukları konularda geçme notu 50 olmuş diye söylentiler yer almaktadır.

Açık öğretim lisesinde her ders için geçme notu 45 tir arkadaşlar. Sınavlarda yanlış sorular puan götürmemektedir. Bu yüzden hiç bir sınavın cevap anahtarında boş bırakmayınız. Yani Matematik 1 dersinden sınava girecek olan öğrenci 20 sorudan en az 9 tanesine doğru cevap verdiği taktirde bu dersten başarılı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Açık Lise "Geçersiz bir işlem yaptınız" uyarısı başlıklı makalemizde açık lise, açık lise çıkmış sorular ve açık lise sınav soruları hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020