Açık Lise Seçmeli Ekonomi 1 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
9 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) İnsanda yokluk duygusuyla birlikte ortaya çıkan, karşılandığında mutluluk, karşılanmadığında ise üzüntü veren biyolojik ve ekonomik isteklere ne denir?
2.
Soru 2 ) Aşağıdakilerden hangisi dolaylı tüketimdir?
3.
Soru 3 ) Aşağıdakilerden hangisi ülkemizin hidroelektrik santrallerinden biridir?
4.
Soru 4 ) Amacı mal veya hizmet üretmek olmayan faaliyetler ekonomide emek kabul edilmezler.
Buna göre aşağıdaki örnek faaliyetlerden hangisi gerçek anlamda bir emek değildir?
5.
Soru 5 ) Aşağıdakilerden hangisi üretim faaliyeti sonucunda değişikliğe uğrar?
6.
Soru 6 ) Özel sektörün yetersiz kalması sonucu, ekonomik alanda belirli bir dönem ülkemizde uygulanan Atatürk ilkesi aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 ) Kâr amacıyla mal ve hizmet üretim faaliyetinde bulunmak için üretim faktörlerinin organize edildiği ekonomik ünitelere ne ad verilir?
8.
Soru 8 ) Pirinç fiyatlarının aşırı yükselmesiyle tüketicilerin bulgulara daha fazla yönelmeleri aşağıdakilerden hangisine örnek olur?
9.
Soru 9 ) Kanunla oluşturulan tekele ne ad verilir?
10.
Soru 10 ) Aşağıda verilenlere yönelik alınacak önlemlerden hangisi ekonomi politikasının nicelik belirleyen vasıtalarından olamaz?
11.
Soru 11 ) Aşağıda verilenlerden hangisi dolaylı tüketim için bir örnektir?
12.
Soru 12 ) Maden rantını ortaya çıkaran asıl etken aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 ) Faiz oranlarının yüksek olması durumunda aşağıdakilerden hangisinin görülme olasılığı artar?
14.
Soru 14 ) Türkiye’de millî gelir hesaplamaları 1927 yılında hangi yöntemle başlamıştır?
15.
Soru 15 ) Kişilerin millî gelirin oluşumuna katılmasının karşılığı olarak aldığı ve ekonomik gücünü artırdığı para veya para ile ifade edilebilen değerlere ne denir?
16.
Soru 16 ) I. Ücret
II. Rant
III. Faiz
IV. Kâr
Yukarıdakilerden hangileri millî geliri oluşturan gelirlerdendir?
17.
Soru 17 ) Aşağıdaki tanımlardan hangisi mübadeleyi ifade etmektedir?
18.
Soru 18 ) Hazine bonosu ya da tahvilinin üzerinde yazan faiz oranına ne denir?
19.
Soru 19 ) Aşağıdakilerden hangisi ödemeler dengesinde yer alan değerlerden biri değildir?
20.
Soru 20 ) Aşağıdakilerden hangisi enflasyonun nedenlerinden biridir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Ekonomi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Ekonomi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Ekonomi 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Ekonomi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Ekonomi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Ekonomi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Ekonomi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Ekonomi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Ekonomi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Ekonomi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Ekonomi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Ekonomi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Ekonomi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Ekonomi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Ekonomi 2 başlıklı makalemizde açık lise, açık lise online test ve açık lise test çöz hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019