Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Neyin, nasıl, ne zaman, nerede üretileceğine karar veren ve bunun için gerekli tüm çalışmaları yapan kişilere ait tanımlama aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Mal ve hizmet üretiminde kullanılan bedensel ve zihinsel çabaların tümüne ne ad verilir?
3.
Soru 3 )Yaratıcı müteşebbisliğe yönelik yapılan açıklamalardan hangisi yanlıştır?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi, müteşebbisliğin işlevlerinden birini gösterir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi, dünyada müteşebbisliğin önemli bir konuma sahip olmasının nedenlerinden biri değildir?
6.
Soru 6 )Bilim adamı Abraham H. Maslow’un ihtiyaç hiyerarşisine göre, saygı ihtiyacından sonra hangi ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır?
7.
Soru 7 )Tüketim mallarının özelliklerine yönelik, aşağıdaki açıklamalardan hangisi yanlıştır?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi, talebin özelliklerinden birini gösterir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi bir işletmenin yaşamını sürdürmesine yönelik bir hedef olamaz?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi, işletme yönetiminde başarılı bir yöneticinin “Vizyon sahipliği” niteliğini göstermektedir?
11.
Soru 11 )Bir kişinin araba satın alması aşağıdakilerden hangisine örnek teşkil eder?
12.
Soru 12 )Verilen açıklamalardan hangisi işletmenin özel amaçlarından birisidir?
13.
Soru 13 )Aşağıdaki açıklamalardan hangisi, işletme yönetiminde başarılı bir yöneticinin “Harekete Geçiricilik“ niteliğini göstermektedir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi karar vermenin özelliklerine uygun bir açıklama değildir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi kamu iktisadi kuruluşlarından birisidir?
16.
Soru 16 )“Hizmet işletmesi reklamı” hangi reklam çeşidi kapsamında ifade edilmiştir?
17.
Soru 17 )İnternet girişimciliğinde paranın yerini, aşağıdakilerden hangisi almıştır?
18.
Soru 18 )Giyim mağazaları hangi tür işletmelere örnektir?
19.
Soru 19 )Satışın temel ilkelerine aykırı bir açıklama hangi seçenekte verilmiştir?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi, fizibilite etüdünün araştırma aşamalarındandır?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Girişimcilik 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Girişimcilik 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Girişimcilik 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Girişimcilik 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Girişimcilik 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Girişimcilik 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Girişimcilik 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Girişimcilik 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Girişimcilik 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Girişimcilik 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Girişimcilik 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Girişimcilik 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Girişimcilik 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Girişimcilik 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Girişimcilik 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019