Açık Lise Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Ücretini Kredi veya Banka Kartı İle Ödeme

admin
Ocak 7, 2020

www.aciklise.me internet sitemizde Açık Lise ve Mesleki Açık Lise yeni kayıt ve kayıt yenileme ücretinin Ziraat Bankası Mobil uygulaması ile ödemesinin nasıl yapıldığını görsel olarak anlattık.

Şimdi de AcikLiseTestCoz.Com olarak Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt ve Kayıt Yenileme ücretinin Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı ile ödemenin nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu ödeme yöntemi ile ne bankaya gitmeye ihtiyacınız kalacak nede bankamatik üzerinden uğraşmayacaksınız.

Öncelikle www.odeme.meb.gov.tr internet sitesine giriş yapacaksınız.

1. Açılan sayfada “Başvuru Alanı” na “AÇIK ÖĞR.KUR.(LİSE-ORT.)2.DÖN.YENİ.KAY.KAYIT.YEN” seçiniz.  T.C. Kimlik Numaranız giriniz. Telefon numaranızı yazınız sonra ise alt kısımda yer alan “Merkezi Sistem Sınav Yönergesini ve Ödeme Duyuruları ‘nı okudum ve kabul ediyorum.” yeri kabul ediniz. “Devam” butonuna basınız.

2. Ve açılan sayfada bilgiler doğru ise ÖDEME YAP” butonuna tıklayarak devam ediniz.

3. olarak sayfada kredi kartı bilgilerinizi istediği alanları doldurunuz.

4. Son olarakta ödeme onayını yapmaktır.

Bir önceki yazımız olan 2. Dönem Kayıtlar Başlıyor. başlıklı makalemizde 2020 sınav tarihleri, açık lise ve açık lise 2. döne kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020