aöl (açık öğretim lisesi)

admin
Şubat 24, 2020

aöl kısaca açık öğretim lisesi`ni ifade etmektedir. Aöl kayıt olmak için halk eğitim merkezlerine başvurmanız gerekir. Böylelikle aöl ye giriş yapabilirler. Tüm yaş gruplarında liseyi bitirmemiş herkes açık öğretim lisesi (Aöl) kayıt yaptırabilirler. Açık Liseye yılda 2 defa için yeni kayıtlar yapılmaktadır ve 3 defa da dönem sınavı yapılıyor. Aöl okuyan öğrenciler her yıl 2 defa kayıt yenileme yapabilirler. Açık Lise Müdürlüğünün 3. dönem sınavı için bazı şartlar aranmaktadır. 3. Dönome sınavı için kayıt yenileme şartı sınav tarihi gün alınarak on yedi yaşını doldurmuş, on sekiz yaşından gün almış öğrencilerimiz kayıt yenileme yaparak yılda 3 defa sınava girebilirler. Daha fazla bilgi için aöl iletişim kurarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

aöl ögrenci girişi lise öğrenci girişi yapabileceğiniz adres : http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx burada öğrenci bilgilerini girerek panele ulaşabilirsiniz.
Eğer ki Açık Lise öğrenci şifrenizi unuttuysanız site üzerinden nasıl şifre alınacağına dair bilgi yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızda aöl şifresini unutan öğrenciler için görsel olarak hazırlanmış ve zorlanmadan şifrenizi nasıl alabileceğinizi size bilgi olarak aktarılacaktır.

Yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yapan öğrenciler aöl sınav giriş belgesi ni sınava 4 veya 5 gün kaldığında yayınlanır. aöl sınav giriş belgesine öğrenci panelinden giriş yaptıktan sonra sol panelde yer alan “Sınav Giriş Belgesi” linkine tıklayarak görebilirsiniz.

aöl sınav tarihleri 2019 iş takviminde geçen yılda yapılmış sınav tarihlerini görebilirsiniz. aöl sınav sonuçları ne zaman açıklanacağını sitemizde yer alan aöl iş takvimi üzerinden bulunduğunuz yıla ait içerik ile ulaşır ve böylelikle sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenebilirsiniz.

aöl ye giriş,aöl iletişim,aöl ögrenci girişi lise,aöl sınav giriş belgesi,aöl sınav yerleri,aöl sınav tarihleri 2019,aöl sınav sonuçları ne zaman,açık lise öğrenci giriş,

Bir önceki yazımız olan açık lise çıkmış sorular başlıklı makalemizde açık lise çıkmış sorular 2017, açık lise çıkmış sorular 2018 ve açık lise çıkmış sorular 2019 2 dönem hakkında bilgiler verilmektedir.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020