Açık Lise Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Hudeybiye Antlaşması’nın bozulmasına neden olan olay aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed’in (sav.) hicretten sonra, toplumsal barışı sağlamak amacıyla yaptığı faaliyetlerden biridir?
3.
Soru 3 )Veda hutbesinde Hz. Peygamber’in “Ey müminler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız.” diye ifade ettiği şeyler aşağıdakilerin hangisinde birlikte verilmiştir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed’in (sav.), Medine Pazarı’nın kurulmasını istemesindeki temel nedenlerden biri değildir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi Mekkeli müşriklerin Hz. Muhammed’in (sav.) davetine karşı çıkma sebepleri arasında yer almaz?
6.
Soru 6 )Uhud Savaşı’nda müşrikler, öldürdükleri bir sahabeyi Hz. Muhammed’e (sav.) benzeterek “Muhammed’i öldürdük!” diye bağırmışlardı.
Bu olayda Hz. Muhammed’e (sav.) benzetilen sahabe aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi Mescid-i Nebi’nin işlevleri arasında yer almaz?
8.
Soru 8 )Hz. Muhammed’in (sav.) eşi Hz. Hatice ile amcası Ebu Talip’in vefat ettikleri yıla ne denir?
9.
Soru 9 )Hz. Muhammed’in (sav.) Medine’ye hicreti sırasındaki yol arkadaşı aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Hz. Muhammed (sav.), evinin inşası sürecinde aşağıdaki sahabelerden hangisinde misafir olmuştur?
11.
Soru 11 )‘‘Yaratan Rabbinin adıyla oku!
O insanı aşılanmış bir yumurtadan yarattı.
Oku! Rabb’in en büyük kerem sahibidir.
O, kalemle yazmayı ve insana bilmediğini öğretti.’’
Bu ayetlerle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
12.
Soru 12 )“Bir işe başlamadan önce güvenilir, bilgi ve tecrübe sahibi kimselere danışmak, onlarla görüş alışverişinde bulunmak” anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi Mekke’nin fethinin sonuçlarından biri değildir?
14.
Soru 14 )Mekke’deki müşriklerin baskıları artınca Müslümanlar ilk olarak nereye hicret etmişlerdir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi münafıkların özellikleri arasında yer almaz?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi hicretten önce gerçekleşmiştir?
17.
Soru 17 )• 628 yılında yapılmıştır.
• İslam’ın yayılmasına katkı sağlamıştır.
• Barış ortamı kurulmasına sebep olmuştur.
• Müşrikler Müslümanları resmen tanımışlardır.
Bu bilgiler aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir?
18.
Soru 18 )Gördüğü rüya üzerine namaza çağrının ezan ile yapılmasını teklif eden sahabe aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )“... Hani üzerinize düşman orduları gelmiş, biz de onların üzerine rüzgârve göremediğiniz ordular göndermiş tik...”
(Ahzâb suresi, 9. ayet)
Bu ayet aşağıdaki savaşlardan hangisi ile ilgilidir?
20.
Soru 20 )• Raci olayı
• Bi’r-i Ma’ûne olayı
Bu olayların ortak yönü nedir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Peygamberimiz`in Hayatı 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019