Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem


1.David : Last term I failed all my exams.
Susan : You _________ have been very disappointed.

2. Alice did no revision for the exambut she’s passed. I think she ________ have cheated.

3. The door was _________ by Kevin.

4. Mr. White bought a new sports car! He must have _________ the lottery.

5. ________ is an art of forming solid objects that represent a thing, person, idea, etc.

6. ________ means belonging to the distant past.

7. The house was _________ by Mary.

8. The postman _________ the letters.

9.
The activity in the picture is ___________.

10.
My brother loves ___________.

11. Leonard : I’m so excited. Guess what I’m doing.
Tom : I have no idea. ___________?
Leonard : I’m going cliff diving!

12. Amanda can _________ Spanish very well.

13. The place _________ was very dirty.

14. ________ is the period of being a child.

1. My English teacher, _________ is from Cuba, has started a salsa club.

16. This is the book, _________ I promised to lend to you.

17. A _________ to air pollution is to use public transport.

1. ________ means a specific person or thing.

19. You can _________ grow corn or wheat here in this season.

20. Mr. Brown wants to have ________ vanilla and chocolate in his ice-cream.

İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık lise İngilizce 6 çıkmış sınav sorularını çözerek sınavlarda karşınıza nasıl sorular çıkabileceğinizi görebilirsiniz. 2019 yılı 1. dönemde çıkmış sınav sorularından bazıları gelecek dönemlerde de sınavlarda çıkma ihtimali var. Aöl online İngilizce 6 pdf soru kitapçığını arayan öğrenciler burada yer alan test sorularına ulaşabilirler. açık lise diploma notunu nasıl yükseltirim diye düşünen öğrenciler sınavlarda yüksek not alması gerekir. Düşük notlar almanız halinde diploma notunuzda düşük olacaktır.

Açık lise mesleki açık lise geçme notu ve açık imam hatip lisesi geçme notu 45 dir. 2022 yılı açık lise İngilizce 6 sınav soruları, çıkmış sınav soruları İngilizce 6 2023 yılı online test soruları, 3. dönem İngilizce 6 test soruları 2024. Açık öğretim lisesi İngilizce 6 dersi zorunlu dersler arasında yer alıyor bu dersten başarılı olmanız gerekir veya muaf olmalısınız. Aöl İngilizce 6 dersinden muaf olmak için dersten 3 defa sınava girip başarısız olmanız gerekir. başarısız olduğunuz taktirde bu ders bir daha karşınıza çıkmayacaktır.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

açık lise (aöl) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları

Açık lise İngilizce 6 sınavında karşınıza 20 soru çıkacaktır. Her soru 5 puan değerindedir. Açık öğretim lisesi mesleki açık lise İngilizce 6 ve açık imam hatip lisesi İngilizce 6 dersinden başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekir. Sınavlarda boş sorular veya yanlış yaptığınız soruların doğru cevaplara herhangi etkisi olmayacaktır. bu yüzden açık öğretim lisesi sınavlarında kesinlikle boş soru bırakmayınız. Sitemizde aöl İngilizce 6 soru cevap kitapçığını dosyalar kategorisinden ulaşabilirsiniz.

İndireceğiniz İngilizce 6 pdf soru cevap kitapçığında diğer tüm derslerin sınav soru ve cevapları yer alıyor. aöl 2024 yılı 1. dönem İngilizce 6 soruları, açık lise 2024 yılı 2. dönem İngilizce 6 soru cevapları, 2024 yılı 3. dönem İngilizce 6 test soruları, 2025 yılı 1. dönem İngilizce 6 sınav soru cevapları gibi aramalarda ulaşmış olduğunuz sınav sorularında çalışabilirsiniz. Sitemizin ders özetleri kategorisinde İngilizce 6 ders özeti, aöl İngilizce 6 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış olan içerikler var. Sınavlarda kesin başarı istiyorsanız 1. kaynak olan ders kitaplarına kesinlikle çalışmalısınız. Açık öğretim lisesi İngilizce 6 pdf ders kitabını dosyalar kategorisinden telefon tablet gibi cihazlarınıza indirip ders çalışabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz

‘’İngilizce 6 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İngilizce 6 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı İngilizce 6 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise İngilizce 6 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İngilizce 6 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İngilizce 6 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İngilizce 6 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR