Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem


I think - - - - is very exciting.


2. The police came to the bank, but they couldn’t find the thieves. I think they - - - - have escaped with the money before the police arrived.


3. Annie : We argued with Alex yesterday. I think he is still angry with me.

Rachel : You - - - - have shouted at him in front of his friends.


4. In 2018, one of the biggest - - - - in the world was opened in İstanbul.


5. Jordan : When did the accident happen?

Garcia : - - - -.


6. The Topkapı Palace - - - - in İstanbul in the 15th century


7.

district = neighbourhood

castle = - - - -?


8. English is - - - - around the world by many people.


9. Some people can get seriously injured while doing - - - - sports like cliff diving and wingsuit flying.


10. Linda: I don’t like spinach.

Linda says that she - - - - spinach.


11. Carl : We are watching television.

He says that - - - -.


12. Nathalie: - - - - have they known each other?

Jessica: For five years.


13. To “- - - -” means to deal with a problem successfully.


14. The town - - - - I was born is very beautiful.


15. Mrs. Portman, - - - - teaches English in our school, is going to retire next year.


16. “- - - -” is the answer to a problem.


17. Mrs. Heller is a vegetarian. She eats neither chicken - - - - fish.


18. Rachel is - - - - intelligent - - - - funny. Her friends like her very much.


19. Rock climbers use - - - - for safety


20. “He delivered the letters yesterday.’’ cümlesinin “edilgen” hali aşağıdakilerden hangisidir?

İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Aol İngilizce 6 ortak dersler arasında yer alıyor. Görmüş olduğunuz online aöl testlerinden 2020 yılı 1. dönem sınavlarında çıkmış sorulardan oluşuyor. Bu dersten en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekiyor. 9 doğru cevap verdiğinizde 45 puan almış olursunuz. Açık lise ders geçme notu olan 45 dir. Sınavlarda yanlış soruların doğru sorulara herhangi bir etkisi yoktur.

Bu yüzden açık öğretim lisesi İngilizce dersinden kesinlikle boş soru bırakmayınız. Diğer aöl derslerinden de boş soru bırakmayınız. Bu dersten başarılı olamayan öğrenciler 3 defa İngilizce dersinden sınava girip başarısız olurlarsa muaf olurlar. Bu ders asla bir daha kendiniz istemediğiniz taktirde karşınıza çıkmayacaktır. Sitemiz açık lise test çöz sayfasında İngilizce dersinden toplam 100 soru bulunuyor.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

açık lise (aöl) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları

Online aol testlerinde çıkmış sınav sorularını sitemizden arayıp ulaşabilirsiniz. İngilizce çıkmış sınav sorularına çalışarak sınavlara hazırlanabilirsiniz. Sitemizin Dosyalar kategorisinde açık lise çıkmış İngilizce 6 tüm dönemlerin sınav soru ve cevap kitapçığını pdf olarak bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerekde derslere çalışabilirsiniz.

İndirmiş olduğunuz pdf dosyalarında tüm derslerin ve İngilizce 6 dersi de dahil soru ve cevapları mevcuttur. Açık Lise ders özetleri kategorisinde İngilizce 6 konu özetleri ve İngilizce ders anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. açık lise çıkmış sorular çöz İngilizce 2023 yılı online sınav soruları ve 2024 yılında düzenlenen tüm sınav soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz. 2021 yılı İngilizce soruları, 3. dönem çıkmış online İngilizce sınav soru cevapları,

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

 

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz

‘’İngilizce 6 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İngilizce 6 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı İngilizce 6 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise İngilizce 6 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İngilizce 6 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İngilizce 6 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İngilizce 6 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR