Açık Lise Seçmeli Kimya 4 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
18 Şubat 2019
1.
question
2.
Alkanların ilk üyesi olan bileşik aşağıdakilerden hangisidir?
3.
question
4.
Alkenler ile ilgili;
I. Doymamış hidrokarbonlardır.
II. Genel formülü CnH₂n şeklindedir.
III. Yapısında en az bir tane ikili bağ (C = C) vardır.
bilgilerinden hangileri doğrudur?
5.
question
6.
Metal sanayisinde metallerin kesilmesi işleminde kullanılan, alkinlerin en yaygın kullanım alanı olan üyesi aşağıdakilerden hangisidir?
7.
question
8.
Aşağıdakilerden hangisi alkol bileşiği değildir?
9.
“Fermantasyon yöntemi ile sadece - - - - elde edilir.”
Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
10.
question
11.
question
12.
En küçük keton olan, ojelerin çı- kartılması için de kullanılan “dimetil keton” bileşiğinin yaygın adı aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Aşağıda verilenlerden hangisi meyve asidi değildir?
14.
Arıların petek yapmak için salgı- ladıkları yumuşak ve sarı renkli doğal madde aşağıdakilerden hangisidir?
15.
question
16.
I. Mazot
II. Benzin
III. LPG
Verilenlerden hangileri ham petrolden elde edilir?
17.
Aşağıdakilerden hangisi bitkisel yağ değildir?
18.
question
19.
I. Polietilen
II. Polistiren
III. Polivinil klorür
Yukarıda verilen maddelerden hangileri polimerdir?
20.
Aşağıdakilerden hangisi polisakkarit bileşiğidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Kimya 4 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Kimya 4 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Kimya 4 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Kimya 4 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Kimya 4 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Kimya 4 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Kimya 4 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Kimya 4 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Kimya 4 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Kimya 4 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Kimya 4 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Kimya 4 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Kimya 4 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Kimya 4 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Kimya 3 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019