Matematik 4

admin
Şubat 23, 2023
55 views

Açık Lise Matematik 4 online test çözebilirsiniz. Sayfanın alt kısmında yer alan yıllara ait dönemler var. Bu dönemlerden Matematik 4 dersinin geçmiş dönem soruları karşınıza çıkacaktır. Her dönem için çıkmış sınav sorularından Matematik 4 dersinden 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 tanesini doğru yaptığınız taktirde başarılı olmuş olursunuz. Açık lise okuyan öğrenciler online çıkmış sınav sorularını çözerek sınavlarda başarılı olurlar. Sitemizde ki yazılarda belirttiğimiz gibi sınavlara öncelikle kitaplardan çalışmanız gerekir. Aöl Matematik 4 test çöz ile sınavlara hazırlanan öğrencilerin %60 ı başarılı oluyorlar. Açık öğretim lisesi online Matematik 4 test çöz sitesinde derslerinize çalışabilirsiniz. Açık lise derslerinden Matematik 4 dersi zorunlu ve ortak dersler arasında yer alıyor. Bu dersten ne yazık ki başarılı olmanız veya muaf olmanız gerekir. Matematik 4 dersinden muaf olmak için bu dersten 3 defa sınava girip başarısız olursanız artık bu dersten muaf olmuş olursunuz.

Online test çöz Matematik 4 aöl

Matematik 4 dersinden online test çöz sayfamızda 2018 yılı 2019 yılı ve 2020 yıllarına ait toplam 8 sınav yer alıyor. Toplamda 160 soru bulunan açık lise Matematik 4 online testine çalışmak sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca sitemizde Matematik  derslerinin Matematik 1, Matematik 2 ve Matematik 3 derslerinin de sorularını online olarak test şeklinde çözebilirsiniz. Sitemizde Matematik 4 sınav soru cevapları pdf olarakda dosyalar kısmında yer alıyor.  Telefon tablet ve bilgisayarlarınıza Matematik 4 soru kitapçığını indirebilirsiniz. Açık lise ve mesleki açık lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler öncelikle yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemlerini yaptırmalıdır. Açık liseye yeni kayıt olan veya kayıt yenileme yapan öğrenciler ders seçim işlemleri sırasında Matematik 4 dersini seçebilirler.

Açık Lise Matematik 4 PDF Ders Kitabı

Açık lise tüm derslerden başarılı olmanın tek yolu çalışmaktır. Matematik 4 dersinden de başarılı olmak için ders kitabına çalışmalısınız. Sitemizde yer alan Matematik 4 ders kitabının 4. ünitesi, 5. ünitesi ve 6. ünitelerinden sorumlu olduğunuzu bilmenizi isteriz. Açık öğretim lisesinin ders kitapları içerisinde aöl Matematik 4 pdf ders kitabı dosyalar kısmından ulaşabilirsiniz. Bu kitapta Matematik 4 konu özetleri, açık lise Matematik 4 ders özetlerini gözden geçirmeli ayrıca kitapta yer alan alıştırma sorularını çözmelisiniz.  Açık lise online Matematik 4 test çözerek başarılı olmanın yanında ders kitabınada kesinlikle çalışmalısınız.  peki açık öğretim lisesinin dağıtıldı kitaplarda hangi konuları işleyeceğinizi sizlere söyleyelim.

4. İKİNCİ DERECEDEN DENKLEMLER

10.4.1. İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
10.4.1.1. İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklem Kavramı
10.4.1.2. İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemlerin
Çözümü
ALIŞTIRMALAR
10.4.1.3. Bir Karmaşık Sayının a i + b a^ h , b ! R Biçiminde İfade
Edilmesi
ALIŞTIRMALAR
10.4.1.4. İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemin Kökleri İle
Katsayıları Arasındaki İlişki
ALIŞTIRMALAR
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

5. DÖRTGENLER VE ÇOKGENLER

10.5.1. Çokgenler
10.5.1.1. Çokgen ve Çokgende Açı Kavramı
ALIŞTIRMALAR
10.5.2. Dörtgenler ve Özellikleri
10.5.2.1. Dörtgenin Temel Elemanları ve Özellikleri
ALIŞTIRMALAR
10.5.3. Özel Dörtgenler
10.5.3.1. Özel Dörtgenlerin Açı, Kenar, Köşegen ve Alan Özellikleri
ALIŞTIRMALAR
ALIŞTIRMALAR
ALIŞTIRMALAR
ALIŞTIRMALAR
ALIŞTIRMALAR
ALIŞTIRMALAR
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 1
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 2
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 3
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 4

6. UZAY GEOMETRİ

10.6.1. Katı Cisimler
10.6.1.1. Dik Prizma ve Dik Piramit
ALIŞTIRMALAR
ALIŞTIRMALAR
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 1
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 2
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 3

Açık lise Matematik 4 test çöz 2018 yılı 1. dönem

online soru çöz aol Matematik 4 2018 yılı 2. dönem

3. dönem sınav soruları Matematik 4 test çöz 2018 yılı

Aol çıkmış sınav soruları Matematik 4 dersi 2019 yılı 1. dönem

Geçmiş dönem soruları çöz aol Matematik 4 dersi 2019 yılı 2. dönem

açık öğretim lisesi Matematik 4 soruları çöz 2019 yılı 3. dönem

aol online test çöz Matematik 4 2020 yılı 1. dönem

Matematik 4 soruları çöz online test 2020 yılı 2. dönem

AOL BİYOLOJİ 4 DERS ÖZETİ

 

Matematik 4 Açık Lise Test Çöz

‘’Matematik 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Matematik 4 çıkmış sınav soruları 2024 yılı

Matematik 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Matematik 4 dersi Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Matematik 4 dersi Test Çözme Taktikleri

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Matematik 4 online test çöz açık lise

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Matematik 4 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Matematik 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Matematik 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR