Açık Lise Sağlık Bilgisi 2 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
28 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) Aşağıdakilerden hangisi genel anlamda çekirdek ailenin özelliklerindendir?
2.
Soru 2 ) Aşağıdakilerden hangisi çocuklarının bakımı konusunda iş birliği içerisinde olan ebeveynlerin özelliklerindendir?
3.
Soru 3 ) Ülkemizde çiftlerin büyük bir kısmı geleneksel, güvenirliliği düşük ve sağlık açısından sakıncalı doğum kontrolü yöntemlerini uygulamaya çalışmaktadır.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi bu duruma neden olan faktörlerdendir?
4.
Soru 4 ) Aşağıda verilen gebeliği önleyici yöntemlerden hangisi anne sütü nün miktarını azalttığı ve yapısını değiştirdiği için emzirirken kullanılmaz?
5.
Soru 5 ) Doğuma kadar embriyonun anne ile bağlantısını, beslenmesini ve korunmasını sağlayan yapıya ne ad verilir?
6.
Soru 6 ) Aşağıdakilerden hangisi gebelik döneminde alınması gereken demirden zengin besinlerdendir?
7.
Soru 7 ) Aşağıdakilerden hangisi gebelikte görülen mide-bağırsak rahatsızlıklarındandır?
8.
Soru 8 ) Doğum sonrası hijyen ile ilgiliolarak verilenlerden hangisi doğ rudur?
9.
Soru 9 ) I. İnek sütü anne sütünden daha fazla laktoz bulundurduğundan daha tatlıdır.
II. Elzem yağ asitleri bakımından anne sütü inek sütünden 5 kat daha zengindir.
III. İnek sütü ile anne sütünün besleyici değeri karşılaştırıldığında, yağ oranı itibariyle fazla bir fark olmadığı görülür.
Anne sütü ve inek sütünün karşılaştırılmasıyla ilgili olarak verilenlerden hangileri doğrudur?
10.
Soru 10 ) Türkiye’de çocuklara zorunlu olarak uygulanan aşı takvimine göre
I. BCG aşısı 2. ayın sonunda,
II. Hep B aşısı; doğumda,
1. ve 6. ayın sonunda yaptırılmalıdır.
Aşılar ile ilgili olarak verilenler için ne söylenebilir?
11.
Soru 11 ) Aşağıdakilerden hangisi kanserden korunma yollarındandır?
12.
Soru 12 ) Aşağıdakilerden hangisi şeker hastalarının uymaları gereken kurallardandır?
13.
Soru 13 ) Talasemi minör ile ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?
14.
Soru 14 ) Bazı bulaşıcı hastalıkların belirli toplumlarda sürekli olarak bilinen oranlarda görülmesine ne ad verilir?
15.
Soru 15 ) Aşağıdakilerden hangisi bulaşıcı hastalıklardan korunmak için bulaşma yollarına yönelik olarak alınacak önlemlerdendir?
16.
Soru 16 ) Su ve besinlerle bulaşan hastalıklarla ilgili olarak verilenlerden hangisi yanlıştır?
17.
Soru 17 ) Aşağıdakilerden hangisi vektörlerle bulaşan ve uluslararası bildirimi zorunlu olan hastalıklardan biri değildir?
18.
Soru 18 ) Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan “frengi” ile ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?
19.
Soru 19 ) Ateşli havalede, musluk suyu ile ıslatılan havlu veya küçük bez parçalarının direkt olarak vücudun hangi bölgelerine konulması sakıncalıdır?
20.
Soru 20 ) Evde hasta bakımı ile ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Sağlık Bilgisi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Sağlık Bilgisi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Sağlık Bilgisi 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Sağlık Bilgisi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Sağlık Bilgisi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Sağlık Bilgisi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Sağlık Bilgisi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Sağlık Bilgisi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Sağlık Bilgisi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Sağlık Bilgisi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Sağlık Bilgisi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Sağlık Bilgisi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Sağlık Bilgisi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Sağlık Bilgisi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bilgisi 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019