Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

Açık Lise Test
16 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi plastik sanatların(görsel biçimsel) türlerinden birisidir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi insanların yapmış oldukları ilk sanat eserlerinden birisidir?
3.
Soru 3 )Hint İmparatoru Şah Cihan’ın ölen eşinin hatırasına yaptırdığı anıt mezar aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Sikke ve madalyonların tarihi ve tanımıyla uğraşan bilim dalı aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisinin icadı tarihi çağların başlangıcı olarak kabul edilmektedir?
6.
Soru 6 )Değişik uygarlıklara ait yerleşimlerin üst üste zaman içinde yığılmasıyla topraktan meydana gelen yassı büyük tepelere verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi Çanakkale’de bulunan, Homeros’un İlyada destanında anlatılan Maden Çağı’nın önemli yerleşim birimidir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi Mezopotamya sınırlarını belirleyen nehirlerdir?
9.
Soru 9 )M.Ö. 3200 yıllarında tarihte ilk defa yazıyı bulan medeniyet aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi Mısır medeniyetine ait günümüzde de tanınan mimari eserdir?
11.
Soru 11 )Hititlerin başkenti Hattuşaş’ın günümüzde sınırları içinde bulunduğu şehir aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Frigler Dönemi’nde soylular ve yöneticiler için yapılan anıt mezarlar aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından birisi olan parayı icat eden Anadolu uygarlığı aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Yunan medeniyetinde “pazar yerlerine” verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )El yazmalarına metni açıklamak amacıyla yerleştirilen açıklayıcı resimlere verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )İtalya’da 15.yüzyılda başlayan ve 16. yüzyılda doruk noktasına ulaşan, sözcük anlamı “yeniden doğuş” olan edebiyat, bilim, sanat alanındaki gelişmeleri anlatan kavram aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )İdeal kadın portresi olarak tanımlanan “Mona Lisa” eseri aşağıdaki ressamlardan hangisine aittir?
18.
Soru 18 )Rönesans’a tepki olarak doğan, taklitçilik anlamına gelen sanat akımı aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi “Empresyonizm (İzlenimcilik)” sanat akımının kurucusudur?
20.
Soru 20 )Kübizmin başlangıç noktası olarak kabul edilen eser aşağıda verilen hangi ressama aittir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019