Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
18 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) Bir duygunun, tasarımın veya güzelliğin ifadesinde kullanılan yöntemlerin tümüne________denir.
Cümledeki boşluğa aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
2.
Soru 2 ) Sanat tarihi bilimsel anlamda hangi ülkede ortaya çıkmıştır?
3.
Soru 3 ) Aşağıdakilerden hangisi fonetik sanatlardan biridir?
4.
Soru 4 ) Genellikle tarihi veya mitolojik konulu bir drama eşliğinde ortaya konulan, sözlerinin bütünü veya çoğu şarkılı olarak söylenen müzikli tiyatro sanatıdır.
Tanımı yapılan sanat aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 ) Aşağıdakilerden hangisi sanat tarihinin faydalandığı bilim dallarından biri değildir?
6.
Soru 6 ) Tarih öncesi uygarlığının gelişme süresinde kültürel dönemlerin en uzunu aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 ) Yerleşik düzene aşağıdaki çağlardan hangisinde geçilmiştir?
8.
Soru 8 ) Değişik uygarlıklara ait yerleşimlerin üst üste zaman içinde yığılmasıyla meydana gelen yassı büyük tepelere _________ denir.
Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
9.
Soru 9 ) Aşağıdakilerden hangisi Maden Çağı yerleşim birimlerinden değildir?
10.
Soru 10 ) Orta Taş Çağı da denilen tarih öncesi çağ aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 ) Çok katlı ve kule şeklinde inşa edilmiş olan zigguratlar hangi uygarlığa aittir?
12.
Soru 12 ) Karnak ve Luksor tapınakları hangi uygarlık döneminde yapılmıştır?
13.
Soru 13 ) Gediz ve Küçük Menderes nehirleri arasındaki bölgeyi yerleşim alanı olarak seçmiş olan uygarlık aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 ) Tümülüs adı verilen mezar yapıları hangi uygarlık mimarisinde görülmektedir?
15.
Soru 15 ) Roma mimarlığının oluşturduğu, halkın işleri ile ilgili kullanılan, alışverişin yapıldığı çarşılar ve mahkemelerin de bulunduğu yapılar toplamıdır.
Tanımı yapılan mimari yapı aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 ) Sümela Manastırı hangi ilimiz sı nırları içerisinde bulunmaktadır?
17.
Soru 17 ) Gotik mimarisinin en önemli eseri olan Notre-Dame Katedrali hangi ülkededir?
18.
Soru 18 ) Mona Lisa adlı eser aşağıdaki sanatçılardan hangisine aittir?
19.
Soru 19 ) Kübizm akımının kurucusu olan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 ) Dışa vurumculuk olarak da bilinen sanat akımı aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 2 başlıklı makalemizde 2017 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 2 soruları, açık lise ve açık lise test çöz hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019