Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz 2019 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
27 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Bir duygunun, düşüncenin, izlenimin çeşitli yöntemler ve malzemelerle üretilip, aktarılmasına ne denir?
2.
Soru 2 )Aşağıdakilerden hangisi ritmik ve dramatik sanatlardan biri değildir?
3.
Soru 3 )Toplumların öz kültürlerini inceleyen ve halk bilimi olarak da adlandırılan bilim dalı aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Dünyanın Yedi Harikasından biri kabul edilen ve ülkemizde yer alan eser aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Tarih çağları içinde en uzun süre devam eden ve bazı kaynaklarda Buzul Çağı olarak da adlandırılan çağ aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi Mezolitik Çağ’da Anadolu’da bulunan yerleşim yerlerinden biri değildir?
7.
Soru 7 )Kalkolitik Çağ’ın en önemli özelliği aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )Maden Çağı’na ait Anadolu’daki en büyük yerleşim yeri aşağıdakilerden hangisidir?
9.
Soru 9 )Anadolu’da anıtsal heykel sanatını başlatan uygarlık aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Friglerin ölülerini gömdükleri, üzeri toprak yığınıyla örtülü, yer altında mezar odası bulunan yığma alanlara verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )Lidyalıların mücevher yapımında ileri düzeyde olması hangi alanda gelişmiş olduklarının bir göstergesidir?
12.
Soru 12 )Güneydoğu Anadolu bölgesinden başlayarak Basra Körfezi’ne kadar uzanan Dicle ve Fırat Nehirleri arasında kalan bölge aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Mısırlıların ölülerin bedenlerinin sağlam kalması amacıyla mumyalama yapmaları aşağıdaki hangi bilim dalında gelişme sağlamıştır?
14.
Soru 14 )Eski Yunan’da çoğunlukla atletizm yarışlarının yapıldığı spor alanları aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu döneminde yapılmış olan ve Fatih Sultan Mehmet’ in İstanbul’ u fethiyle camiye çevrilen yapı aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )İnanç ve bilgiyi, kiliseyle dinle uyumlu hâle getirmeye çalışan Orta Çağ düşünce sistemi aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi Michelangelo’ ya ait bir eserdir?
18.
Soru 18 )Tüm zamanların en iyi ressamlarından biri olarak kabul edilen ve Mona Lisa eseriyle dünya çapında üne sahip olan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Aşağıdaki sanatçılardan hangisi Romantizm akımı içerisinde yer almaz?
20.
Soru 20 )Nesne ve varlıkların geometrik şekillerle anlatıldığı, İzlenimciliğe tepki olarak çıkmış sanat akımı aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019