Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 Test Çöz 2018 Yılı 3. Dönem

Açık Lise Test
16 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Türklerde kahraman, soylu ya da hükümdarların mezarlarına ya da anıtlarının yanına dikilen insan figürlü taştan heykellere verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Göktürk kültür ve sanatının günü müze kadar gelen en önemli eseri aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Bumin ve kardeşi İstemi Han tarafından 552’de kurulan Göktürk Devleti’nin kurulduğu yer aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 )Uygurlar Çinlilerden etkilenerek aşağıdaki dinlerden hangisini benimsemişlerdir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi Orhun Yazıtlarında anıtı bulunan devlet adamlarından birisi değildir?
6.
Soru 6 )İslam sanatı, İslam dinini kabul eden toplumların sanatı olarak tanımlanmaktadır.
Buna göre, aşağıdakilerden hangisi İslam sanatına örnek olarak verilmez?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi İspanya’da egemenlik kurmuş olan Endülüs Emevi Devleti’ne ait bir mimari eserdir?
8.
Soru 8 )Mısır’da kurdukları devletle üç yüzyıla yakın hüküm süren Memlukler çok sayıda dini ve sivil mimari eser inşa etmişlerdir.
Buna göre Memlukler’in en önemli yapıları aşağıdaki yerlerden hangisinde bulunur?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi Anadolu Selçuklu Devleti Dönemi’nde yapılan eserlerden birisi değildir?
10.
Soru 10 )Bursa’nın en güzel medresesi olarak bilinen yapı, Sultan III. Murat tarafından açık avlulu planda inşa ettirilmiştir. Avluyu çeviren birer pencere ve ocaklı on altı dershane odasının üzeri kurşun kaplı kubbe ile örtülüdür.
Anlatılan medrese aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )“Türk mimarlık tarihinin yetiştirdiği en büyük isim” olarak adlandırılan ünlü mimar aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Ticaret yolları üzerinde ve külliyelerde güvenlik içinde üzerinde kervanların konaklaması ve çeşitli gereksinimlerini karşılaması için inşa edilen yapılara verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )En eski düğümlü halı örneği olarak kabul edilen Altay Dağları Vadisindeki İskit mezarlarında bulunan halı aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Yüzeylerde kaplama olarak kullanılan bir tür killi topraktan yapılan ve fırında pişirilen sırlı, çeşitli renk ve motiflerde süslenmiş seramik parçasına verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi hat sanatçılarından biri değildir?
16.
Soru 16 )- Mescid-i Aksa’nın restorasyonunda çalışmıştır.
- Ankara’daki Gazi Muallim Mektebini yapmıştır.
- Günümüzde Trakya Üniversitesi rektörlük binası olarak kullanılan Edirne Garı önemli eserlerindendir.
Hakkında bilgi verilen Cumhuriyet Dönemi mimarı aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Aşağıdakilerden hangisi yapımına 1944 yılında başlanıp 1953 yılında tamamlanan Anadolu ve Türk mimarisi öğelerini taşıyan Anıtkabir’in yapımında görev alan mimarlardan birisidir?
18.
Soru 18 )Fatih Sultan Mehmet’in Venedikli ressamları İstanbul’a davet ederek portresini yaptırmasıyla Türk sanat hayatına giren tür aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )“İlk Türk portre ressamı” olarak nitelendirilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Dolmabahçe Sarayı aşağıdaki illerimizden hangisinde bulunmaktadır?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 3. dönemine ait Seçmeli Sanat Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 3. dönem Seçmeli Sanat Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 7 – 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Sanat Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Sanat Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Sanat Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Sanat Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Sanat Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Sanat Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Sanat Tarihi 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019