Açık Lise T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
4 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Çukurova Bölgesi’nin Fransızlar ve Ermeniler tarafından işgal edilmesini önlemek amacıyla İstanbul’da kurulan milli cemiyet aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Milli Cemiyetlerin birleştirildiği kongre aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Mustafa Kemal’in ismi geniş kitlelerce ilk defa hangi savaş sonrasında duyulmuştur?
4.
Soru 4 )I. Selanik Askeri Rüştiyesi
II. Şemsi Efendi Okulu
III. Harp Okulu
IV. Manastır Askeri İdadisi
Mustafa Kemal’in okuduğu okulların doğru sıralaması aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 )Mustafa Kemal’in ÇanakkaleSavaşı’nda düşman donanması nın nereden çıkarma yapacağını önceden sezmesi hangi yönüyle ilgilidir?
6.
Soru 6 )Osmanlı Devleti’nin son padişahı aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Almanya ile İtilaf Devletleri arasında 28 Haziran 1919’da imzalanan antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı Devleti’nin I. Dünya Savaşı’nda savaştığı cephelerden biri değildir?
9.
Soru 9 )Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Fransızlar tarafından işgalini kolaylaştırmak için Fransızların kışkırtması ile Urfa ve civarında ortaya çıkan ayaklanma aşağıdakilerden hangisidir?
10.
Soru 10 )Kuvayımilliye hareketinin oluşmasında aşağıdakilerden hangisinin etkisi olmamıştır?
11.
Soru 11 )Sovyetler Birliği ile I. İnönü Savaşından sonra imzalanan antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )İtalyanlar, işgal ettikleri Güneybatı Anadolu’dan kuvvetlerini çekmeye hangi savaştan sonra başlamıştır?
13.
Soru 13 )Fransa ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükûmeti arasındaki savaşı sonlandıran antlaşma, aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükûmeti’ni tanıyan ilk Müslüman devlet aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )Aşağıdaki devletlerden hangisi I. Balkan Savaşı’na katılan devletlerden biri değildir?
16.
Soru 16 )Amasya Görüşmelerinde Temsil Heyeti ile İstanbul Hükûmeti adına görüşme yapan aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Yeni Türk Devleti’nin varlığı ve bağımsızlığının tüm dünya devletleri tarafından kabul edildiğini gösteren antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Mustafa Kemal Paşa’ya “mareşal’’ rütbesi ve “gazilik’’ unvanı hangi savaştan sonra verilmiştir?
19.
Soru 19 )Kurtuluş Savaşı’nın askeri safhasınısona erdiren antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Temsil Heyeti’nin ilk defa seçildiği kongre aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. T.C. Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019