Açık Lise T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
18 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) Meclis hükûmeti sisteminden kabine sistemine aşağıdakilerden hangisiyle geçilmiştir?
2.
Soru 2 ) Aşağıdakilerden hangisi Atatürkçü düşüncede milli güç unsurlarından biri değildir?
3.
Soru 3 ) Cumhuriyet tarihimizin ilk muhalefet partisi aşağıdakilerden hangisidir?
4.
Soru 4 ) Ekonomi andı anlamına gelen Misak-ı İktisadi’nin kabul edildiği kongre aşağıdakilerden hangisidir?
5.
Soru 5 ) Cumhuriyetin ilk yıllarında tarımın daha bilinçli yapılması amacıyla Yüksek Ziraat Enstitüsü’nün açıldığı şehir aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 ) Aşağıdakilerden hangisi kadınlara verilen siyasi haklardan biridir?
7.
Soru 7 ) Özel girişimin başardığı en önemli sanayi kuruluşu ve ilk şeker fabrikası aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 ) Aşağıdakilerden hangisi eğitim ve kültür alanında yapılan inkılaplardan biri değildir?
9.
Soru 9 ) Aşağıdakilerden hangisi toplumsal alanda yapılan yeniliklerden biridir?
10.
Soru 10 ) Aşağıdakilerden hangisi Genelkurmay Başkanlığı’nın görev alanı içindedir?
11.
Soru 11 ) II. Dünya Savaşı’nda Japonya’ya karşı atom bombası kullanan devlet aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 ) Türkiye’nin Milletler Cemiyetine üyeliğini aşağıdaki ülkelerden hangileri teklif etmiştir?
13.
Soru 13 ) Kuveyt’i işgal etmesi sonucu I. Körfez Savaşı’na neden olan devlet aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 ) Çok partili hayata geçiş denemeleri aşağıda verilen Atatürk ilkelerinden hangisiyle alakalıdır?
15.
Soru 15 ) Cumhuriyetçilik ve milliyetçilik ilkelerinin doğal bir sonucu olan Atatürk ilkesi aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 ) Hâkimiyet kaynağına göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şekli aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 ) Sanayi yatırımlarının devlet eliyle gerçekleştirilmesi aşağıdaki Atatürk ilkelerinden hangisinin uygulanmasının bir sonucudur?
18.
Soru 18 ) Aşağıdakilerden hangisi I. Dünya Savaşı’ndan sonra Tuna ve Balkanlar bölgesinde kurulan Küçük Antant adıyla imzalanan ittifak antlaşması içinde yer alan ülkelerden biri değildir?
19.
Soru 19 ) II. Dünya Savaşı’ndan sonra izlediği yayılmacı politikayı önlemek amacıyla Sovyetler Birliği’ne karşı on batı ülkesi ile ABD ve Kanada arasında kurulan ittifak aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 ) ABD’nin Müttefik Devletler yanında
II. Dünya Savaşı’na katılmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan T.C. Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019