Açık Lise Trafik ve İlkyardım 1 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
28 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) Aşağıdakilerden hangisi trafik kazalarında insan faktörünün birinci sırada yer almasına neden olan etkenlerdendir?
2.
question
3.
Soru 3 ) Trafik ortamını paylaşanlarda, aşağıdaki tutum ve davranışlardanhangisinin bulunması trafik dü zeni ve güvenliğini olumlu yönde etkiler?
4.
Soru 4 ) Aşağıdakilerden hangisi trafikte çevreyi korumaya yönelik davranışlardan biri değildir?
5.
Soru 5 ) • Yola birden çıkmak
• Duran aracın önünden veya arkasından çıkmak
Yukarıda verilenlerin yapılması trafik kazalarında rol oynayankusurlardan hangisinin içinde de ğerlendirilir?
6.
Soru 6 ) Aşağıdakilerden hangisi trafik kazalarının birey ve toplum üzerindeki olumsuz etkilerinden biri değildir?
7.
question
8.
question
9.
Soru 9 ) I. Üzerlerine yazı yazılması
II. Görülmelerinin engellenmesi
III. Eskiyen trafik levhalarının değiştirilmesi Trafik işaret ve levhalarıyla ilgili olarak verilenlerden hangilerinin yapılması trafiği tehlikeye düşürür?
10.
Soru 10 ) I. Çocukların taksilerde seyahatleri sırasında, çocuk bağlama sistemleri kullanmaları zorunludur.
II. Çocuklar, hava yastığı devre dışı bırakılmadan, ön hava yastığı ile korunan bir yolcu koltuğunda yüzü geriye dönük çocuk bağlama sistemi kullanılarak taşınabilirler.
Araçta kullanılan çocuk bağlama sistemiyle ilgili olarak verilenler için ne söylenebilir?
11.
Soru 11 ) Güvenle seyahat etmek yüksek seviyede konsantrasyon gerektirir.
Buna göre aşağıdaki davranışlardan hangisi sürücünün konsantrasyonunu olumsuz yönde etkiler?
12.
Soru 12 ) Sürücünün aşağıdakilerden hangisini yapması kara yollarında şerit takip kuralına uygundur?
13.
question
14.
Soru 14 ) Aşağıdakilerden hangisi takip mesafesinin artırılmasını gerektiren durumlardandır?
15.
Soru 15 ) Geçiş üstünlüğüne sahip araçların bir kavşakta karşılaşmaları durumunda ilk olarak aşağıdakilerden hangisi geçmelidir?
16.
Soru 16 ) Aşağıdakilerden hangisi duraklamada alınacak önlemlerdendir?
17.
Soru 17 ) Aşağıdakilerden hangisi yolda kalan araçların işaretlenmesi sırasında uyulması gereken kurallardandır?
18.
Soru 18 ) Sürücüler yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken nasıl davranmalıdır?
19.
Soru 19 ) Taşıt yolunun karşı tarafına geç mek isteyen yayalar, aşağıdaki yerlerden hangisini kullanmaları durumunda kazalara neden olabilirler?
20.
Soru 20 ) Aşağıdakilerden hangisinin yapılmaması aracın trafikten men edilmesini gerektirir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Trafik ve İlkyardım 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Trafik ve İlkyardım 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Trafik ve İlkyardım 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Trafik ve İlkyardım 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Trafik ve İlkyardım 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Trafik ve İlkyardım 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Trafik ve İlkyardım 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Trafik ve İlkyardım 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Trafik ve İlkyardım 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Trafik ve İlkyardım 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Trafik ve İlkyardım 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Trafik ve İlkyardım 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Trafik ve İlkyardım 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Trafik ve İlkyardım 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trafik ve İlkyardım 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019