Açık Lise Trafik ve İlkyardım 1 Test Çöz 2018 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
18 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) • “Ben” yerine “biz” bilincini oluşturmak
• Trafik kültürü ve bilincine sahip kişiler yetiştirmek
• Trafik kurallarına uymayı alışkanlık hâline getirmek
Yukarıda verilen ve bireylere kazandırılmaya çalışılan davranışların eğitimine öncelikle nerede başlanılmalıdır?
2.
question
3.
Soru 3 ) I. Olaylara aşırı tepki verilmesi
II. Gereğinden uzun klakson çalınması
III. Seyir hâlindeyken cep telefonu kullanılması
Trafik ortamını paylaşanlarda, yukarıda verilen tutum ve davranışlardan hangilerinin bulunması hâlinde trafik düzeni ve güvenliği olumsuz yönde etkilenir?
4.
Soru 4 ) Aşağıdakilerden hangisi trafikte çevreyi korumaya yönelik davranışlardandır?
5.
Soru 5 ) • Geçme yasağı olan yerlerden geç mek
• Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapmak
Verilenler aşağıdakilerden hangisinin nedenlerindendir?
6.
Soru 6 ) I. Uykusunun düzenli olması
II. Yaşama arzusunun azalması
III. Ruhi olarak düşüklüğe uğraması
Yukarıda verilenlerden hangileri trafik kazası sonrası kişide meydana gelen psikolojik problemlerdendir?
7.
question
8.
question
9.
Soru 9 ) Sürücünün hangi davranışı seyir emniyetini tehlikeye düşürür?
10.
Soru 10 ) Trafik işaret ve levhaları için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
11.
Soru 11 ) I. Kaza anında ölüm ve yaralanmaları azaltır.
II. Özel pozisyonlarda bulunduklarında acil servis görevlilerinin kullanması zorunlu değildir.
Emniyet kemeri kullanımıyla ilgili olarak verilenler için ne söylenebilir?
12.
Soru 12 ) Kavşaklara yaklaşırken; yerleşim yerlerinde _________ , yerleşim yerleri dışında _________ metre mesafe içinde ve kavşaklarda şerit değiştirmek yasaktır.
Verilen cümlede boş bırakılan yerlere aşağıdakilerden hangileri sırayla yazılmalıdır?
13.
question
14.
Soru 14 ) Aşağıdakilerden hangisi hızını dikkate almadan, öndeki araçla arasında en az 50 metre takip mesafesi bırakmak zorundadır?
15.
Soru 15 ) Trafik zabıtası, trafik işaret levhası veya ışıklı işaret cihazları bulunmayan kavşaklarda aşağıdakilerden hangisinin yapılması yanlıştır?
16.
Soru 16 ) Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının duraklarını belirten levhalara her iki yönden kaç metre mesafe içinde park etmek yasaktır?
17.
Soru 17 ) Sis lambası, aşağıdaki durumlardan hangisinde kullanılmalıdır?
18.
Soru 18 ) Aşağıdakilerden hangisi yayaların yapmaları gereken davranışlardandır?
19.
Soru 19 ) Aşağıdakilerden hangisi kazaya karışan veya olay yerinden geçen kişilerin yükümlülüklerinden biri değildir?
20.
Soru 20 ) Aşağıdakilerden hangisinde hız sınırlayıcı cihazın bulundurulması ve her zaman kullanılır durumda olması mecburidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Trafik ve İlkyardım 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Trafik ve İlkyardım 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Trafik ve İlkyardım 1 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Trafik ve İlkyardım 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Trafik ve İlkyardım 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Trafik ve İlkyardım 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Trafik ve İlkyardım 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Trafik ve İlkyardım 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Trafik ve İlkyardım 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Trafik ve İlkyardım 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Trafik ve İlkyardım 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Trafik ve İlkyardım 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Trafik ve İlkyardım 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Trafik ve İlkyardım 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trafik ve İlk Yardım 2 başlıklı makalemizde 2017 yılı Trafik ve İlk Yardım 2 soruları, açık lise ve açık lise test çöz hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019