Açık Lise Trafik ve İlkyardım 2 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
28 Şubat 2019
1.
Soru 1 ) Aşağıdakilerden hangisi bir ilk yardımcıda bulunması gereken özelliklerdendir?
2.
Soru 2 ) Bilinci kapalı olan bir kazazedenin “dolaşımı” nasıl değerlendirilmelidir?
3.
Soru 3 ) Aşağıdakilerden hangisi taşıtlarda bulunması gereken ilk yardım malzemelerinden biri değildir?
4.
Soru 4 ) • Yaralı sayısının ve türlerinin belirlenmesi
• Tekrar kaza olma riskinin ortadan kaldırılması
Verilenler aşağıdakilerden hangisini değerlendirmenin amacıdır?
5.
Soru 5 ) Aşağıdakilerden hangisi kazazedenin ikinci değerlendirilme aşamalarından olan “Görüşerek Bilgi Edinme” basamağında yer alır?
6.
Soru 6 ) I. Kazazedenin sert bir zemin üzerine sırtüstü yatırılması
II. Kalp basısı uygulamak için göğüs kemiğinin alt ve üst ucunun tespit edilmesi
III. Göğüs kemiğine, yandan bakıldığında göğüs yüksekliğinin 1/2’si kadar aşağı inecek şekilde kalp basısı uygulanması
Yukarıdakilerden hangileri yetişkinlerde temel yaşam desteğinin uygulama basamaklarındandır?
7.
Soru 7 ) Aşağıdakilerden hangisi tam tıkanıklık olan bebeklerde hava yolunun açılması için yapılması gereken ilk yardım uygulamalarından biri değildir?
8.
Soru 8 ) Aşağıdakilerden hangisi “şah damarı” baskı yeridir?
9.
Soru 9 ) Uzuv kopması durumunda, kopan parçanın konduğu torba en geç kaç saat içinde sağlık kuruluşuna sevk edilmelidir?
10.
Soru 10 ) Aşağıdakilerden hangisi şokun belirtilerindendir?
11.
Soru 11 ) I. Kenarları birleşmeyen yaralar
II. Kanaması durdurulamayan yaralar
III. Yabancı cisim saplanmış olan yaralar
Verilenlerden hangileri ciddi (ağır) yaralanmalardandır?
12.
Soru 12 ) Aşağıdakilerden hangisi göze bir cisim batması ya da metal cisim kaçması durumunda yapılacak ilk yardım uygulamalarındandır?
13.
Soru 13 ) Aşağıdakilerden hangisi sıcak çarpmasından korunmak için alınması gereken önlemlerdendir?
14.
Soru 14 ) Dıştan veya içten etki eden kuvvetlerle kemik dokusunda oluşan ayrılmaya veya bu sebeplerle kemiğin anatomik bütünlüğünün ve devamlılığının bozulmasına ne ad verilir?
15.
Soru 15 ) Aşağıdakilerden hangisi bilinç kaybının en ileri durumudur?
16.
Soru 16 ) Aşağıdakilerden hangisi sara krizi nedeniyle oluşan havalede yapılacak ilk yardım uygulamalarındandır?
17.
Soru 17 ) I. Bilinç kaybı varsa koma pozisyonu verilir.
II. Özellikle yakıcı maddelerin alındığı durumlarda hasta kusturulmaya çalışılır.
Sindirim yoluyla zehirlenmelerde ilk yardım uygulamasıyla ilgili olarak verilenler için ne söylenebilir?
18.
Soru 18 ) Aşağıdakilerden hangisi kedi, köpek gibi hayvan ısırmaları durumunda yapılacak ilk yardım uygulamalarından biri değildir?
19.
Soru 19 ) Aşağıdakilerden hangisi yaralı ta şımanın temel kurallarındandır?
20.
Soru 20 ) “Özellikle, çok kilolu ve iri yarı kişilerin taşınması gerekiyorsa; dar, basık ve geçiş güçlüğü olan bir yerden çı karmalarda herhangi bir yaralanmaya neden olmamak için seçilebilecek bir tekniktir.”
Yukarıdaki açıklama yaralı taşıma tekniklerinden hangisine aittir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 9 – 10 aralık 2017 tairihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Trafik ve İlkyardım 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Trafik ve İlkyardım 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Trafik ve İlkyardım 2 sınav soru ve cevapları 2017 yılında çıkmış sorulardır. 9 – 10 aralık 2017 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Trafik ve İlkyardım 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Trafik ve İlkyardım 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Trafik ve İlkyardım 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Trafik ve İlkyardım 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Trafik ve İlkyardım 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Trafik ve İlkyardım 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Trafik ve İlkyardım 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Trafik ve İlkyardım 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Trafik ve İlkyardım 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Trafik ve İlkyardım 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Trafik ve İlkyardım 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trafik ve İlkyardım 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Yenileme
21 Ağustos - 27 Eylül 2019